Esileht » Aktiivne » Keskkonnakaitse komisjoni koosoleku kokkuvõte

Keskkonnakaitse komisjoni koosoleku kokkuvõte

Veevärgi ja kanalisatsiooni ehituse probleemide lahendamiseks tuli Maardus kokku keskkonnakaitse komisjon. 18.04.2011.a. toimunud koosolekul arutati käimasoleva ehitusega tekkinud probleeme.
Muuga aedlinnast on tulnud linnavalitsusele mitmeid kaebusi seoses tee läbimatusega, tolmuga ja mittevajalike puude mahavõtmisega või nende kahjustamisega. Näiteks eemaldati Raiheina tänaval täiskasvanud kuusel juured tüvest 20 cm kauguselt.
Juhiti tähelepanu, et kui elanikel esineb sarnaseid probleeme, siis pole vaja laskuda vaidlusesse ehitajaga. Teavitada tuleb järelvalveinseneri. Tema telefoni number on 51 72 532, Virgo Savila

Lisaks selgitati torude paigaldamise süsteemi. Kaevatakse kaevik, selles valmistatakse ette pinnas, millele paigaldatakse torud. Kanalisatsiooni toru alla tehakse killustiku pinnas. Torud kaetakse liivaga, millele asetatakse varem samas olnud pinnas. Seejärel kontrollitakse kaameraga lõigu lõppedes üle torude kalded ja tihedus. Kui kõik on korras, paigaldatakse kokkulepitud teekate või haljastus. Probleemide puhul kaevatakse vajalik lõik lahti ja parandatakse.
Nii Maardu LV kui ka ehitajaettevõte kaardistavad tänavate lõikes olemasolevat olukorda, et vältida edaspidiseid probleeme. Maardu lähtub kaardistamisel Maanteeameti nõuetele vastavast materjalist, kus on kirjas nii tänavavalgustus, torud, tee laius kui ka pinnakatted.

Komisjoni liikmetelt jäi elanikele kõlama soovitus: pidage vastu!