Esileht » Aktiivne » VESTLUS KESKKONNA SPETSIALISTIGA

VESTLUS KESKKONNA SPETSIALISTIGA

Maardu linnavalitsuses on palju ametnikke ja paljud teemad on elanikele kui suur küsimärk, siis üritame ametnikelt uurida välja probleemseid kitsaskohti.

KUHU VIIA AIAS TEKKINUD SODI?

Kui koduaias tekivad jäätmed, siis saab need toimetada Muuga Jäätmejaama, mis asub aedlinna serval Kaldase teel.

Tekkinud jäätmed tuleb sorteerida ning enamuses jäätmeid võetakse vastu tasuta. Sinna alla kuuluvad vanametall, papp ja paberpakend, vanapaber, pakendijäätmed, rehvid, elektri- ja elektroonikaseadmed, lehtklaas, kasutuskõlblik mööbel, ohtlikud jäätmed, töötlemata puit, kivid ja betoon.

Mõistliku tasu eest 18,50 €/m3 kohta võetakse vastu Suurjäätmeid, ehitus- ja lammutusprahti.

Lisaks sellele võetakse vastu 0,80€/m3 kohta aia ja pargijäätmeid.

Täiendav info ja tingimused leiad  www.maardu.ee või jäätmejaama operaator Aleksandr Zubets, 55592574

 

KES, MIKS JA KUIDAS PEAB LIITUMA PRÜGILEPINGUGA

Täna on paljudele Muuga elanikele veel selgusetu, et miks ma pean sõlmima prügilepingu.

 

Kas selleks on kohustus? Jah, selle kohustab Jäätmeseadus.

Mis saab kui ma ei sõlmi prügilepingut? Kõik , kes pole liitunud on seaduserikkujad ja Maardu Linnavalitsuse korrakaitse inspektor võib koostada hoiatustrahvi kuni 6000 eesti krooni ehk 383,47 eurot.

Kas ma võin naabritega koos ühise prügikasti tellida? Jah võib, kui mõlemad naabrid kasutavad oma kinnistut kevad- suvisel perioodil. Sellel juhul peab jäätmeleping olema tehtud ajutise peatamisega sügis- talvistel kuudel

( oktoobrist kuni märtsini, 6 kuud)  alates aprillist kuni septembrini peab olema lepingujärgne vedu minimaal pakett 150 l kilekott iga 28 päeva järel, maksumusega 0,91 euro senti korra eest. Kui elatakse kinnistul aastaringselt peab minimaal pakett 150 l kilekott olema väljaveetud  aastaringselt iga 28 p järel vastavalt lepingus oleval kuupäeval.

 

MIDA TEHA KUI MÄRKAD INIMEST METSA ALLA PRÜGI VIIMAS?

Juba mitu aastat on toimunud Teeme Ära talgupäevad, kuid tahes tahtmata on samasse kohta tekkinud uuesti prügi. Tundub nagu  keegi hoolitseb selle eest, et töö otsa ei saaks. Kuidas peaks vastutustundlik kodanik käituma?

Hea oleks teha pilt kodanikust mobiiltelefoniga, kui fotoaparaati pole käepärast, või ülesse kirjutada auto reg. nr , kui on tegemist autoga, võib anda teate edasi ka G4S patrullteenistusele 1911, mulle G. Liismale 5237679 või saata e-kiri info@muugaaedlinn.ee

 

HAISEVAD KRAAVID

Muugal puudub täna veel kanalisatsioon kas on normaalne, et mõned elanikud juhivad oma reovee kraavi ja kuidas peaks käituma kodanik kelle arvates tema kraavi reostab mõni hoolitsev naaber?

2012.a. lõpuks peab valmis jõudma Muuga  ja kogu Maardu linna kanaliseerimine, mis ehitatakse euroliidu rahaabiga. Hetkel,  kui kodanik märkab, et ta naaber laseb oma reoveed kraavi, palume teadustada kas G4S  patrullteenistust või helistada G. Liisma le 6060724; 5237679

Maardu kodulehel on kõik www.maardu.ee üleval keskkonna rubriigis, jäätmemajanduse all. Isegi on tabeli kujul, kuidas prügi sorteerida , millisesse konteinerisse milline prügi on sobiv

Guido Liisma