Esileht » Aktiivne » Lugtmeijer: vangla ehitus ohustab Muuga aedlinna!

Lugtmeijer: vangla ehitus ohustab Muuga aedlinna!

Vopak E.O.S juhatuse esimees Arnout Lugtmeijer on asunud võitlema Termoili naftaterminalist ja Muuga aedlinnast vaid 100 meetri kaugusele planeeritava Maardu vangla ehituse vastu, kuna see võib tulevikus hakata seadma piiranguid aedlinna arengule.
Lugtmeijer kutsub Eesti ametivõime üles loobuma vangla ehitamisest Muuga aedlinnale nii lähedale ja on vaidlustanud selle ehitusloa Tallinna Halduskohtus.
Kui vangla 1500 kinnipeetavale lisanduvad veel personal ja külastajad, võib inimeste arv sellel, küllaltki väikesel territooriumil ulatuda 4000ni ja seda on tema hinnangul ilmselgelt palju. Transiidifirma nõuet teha enne ehitama asumist riskianalüüs, on seni ignoreeritud.

Mehe sõnul on tegu armasa ja puhta rohelise kandiga, kuhu ei tohiks üldse peale elumajade, rahva- ja koolimajade ja lasteaedade midagi ehitada. Aedlinn on asunud selles paigas juba 1956 aastast.

Ta lükkas ümber meedias olnud väite, et naftaterminale haldav firma soovib ise planeeritava vangla krundile laieneda. «Me pole kunagi sellest krundist huvitunud ega huvitu ka tulevikus.»

Bussis kuuldu põhjal kirja pannud Jüri