Esileht » Aedlinna Uudised, Aktiivne » Kriisivalmis Muuga 3. ümarlaud/koolitus

Kriisivalmis Muuga 3. ümarlaud/koolitus

Muuga kriisivalmiduse projekti viimasel ümarlaual 19.10 kell 18-20 Muuga lasteaia uue osa saalis räägime evakuatsioonist, CREVEXist ja kriisivalmidusest, rääkima tuleb Põhja Päästekeskuse ulatusliku evakuatsiooni nõunik ja naiskodukaitsja Marje Verbo. Ootame osalema kõiki Muuga elanikke, et elanikkonnakaitse ja riskide kaardistamise teemadel üheskoos arutada ning mõtteid koondada. Sinu panus on meie jaoks väärtuslik!
Muuga elanike kriisivalmiduse uuringu põhjal (seni 51 vastanut) on Muuga elanikud mõelnud eelkõige sellistele võimalikele ohtudele nagu tulekahju, mõne elutähtsa teenuse katkestus üle 48 tunni, võõrriigi relvastatud rünne, raskete tagajärgedega torm, õnnetus tööstusettevõttes ning kuritegevus, sh vargused Muugal. Peamisteks teenusteks, mille toimepidevus oluline, peeti elektriga varustatust, vedelkütusega varustatust, Muuga suurte teede sõidetavuse tagamist ning pääste ja politseiteenuse tagamist. Suurem osa vastanutest on hinnanud, kui kaua nad saavad hakkama ilma elutähtsate teenusteta ning teinud ettevalmistusi kuni 7 päevaseks toimetulekuks esmavajalikuga.
Küsitlus on jätkuvalt avatud – anna teada, millised on Sinu arvates suuremad ohud ja riskid Muugal ning kuidas parendada kriisivalmidust Muugal!
https://ec.europa.eu/eus…/runner/Muuga-kriisivalmidus-2023
Projektiga “Ole valmis – Muuga kogukonna elanikkonnakaitse võimekuse väljaselgitamine ja parendamine” tahame üheskoos läbi mõelda, millised on Muuga piirkonna võimalikud riskid ja ohuolukorrad, et siis ühiselt arutada, kuidas nendeks valmis olla. Tahame koostada käitumisjuhised nii elanikule kui ka Muuga Seltsile. Seega igaühe panus on selle tarbeks väga vajalik ja oluline!
P.S. Kas Sina ja Su pere on erinevateks kriisideks valmis? Lae alla “Ole valmis” äpp https://www.olevalmis.ee/ ja mõtle läbi oma pere kriisiplaan. Mida teadlikum on kogukond, seda tugevam on riik tervikuna.