Esileht » Aedlinna Uudised, Aktiivne » Kriisivalmis Muuga

Kriisivalmis Muuga

Kas sa neid sündmuseid mäletad?

Suur-Sõjamäel põleb jäätmejaam

23. mail kell 17.49 sai häirekeskus teate, et Rae vallas Soodevahe külas Suur-Sõjamäe tänaval põleb jäätmejaam. Sündmusele reageeriti kõrgeima astme järgi. Põleng on intensiivne ning sündmuskohalt levib ohtrasti suitsu. Ohualas olevatele inimestele on välja saadetud EE ALARM sõnumid, milles palutakse kodude uksed-aknad suletuna hoida ja sundventilatsioon välja lülitada. Suits on mürgine.

Maardus põles laohoone, üks inimene sai kannatada 22. mai 2023

22. mail kell 12.19 sai häirekeskus teate, et Maardu linnas Lao tänaval põleb laohoone. Tegemist oli kõrgeima ehk neljanda astme väljakutsega ning sündmusele reageeriti suurte jõududega. Sündmuskohalt levinud paksu suitsusamba tõttu saadeti ohualas viibinud inimestele välja ka EE-ALARM sõnumid.

Kas sina said EE-ALARM sõnumi? Kas teadsid, mida edasi teha ja kuidas käituda? Kas tead, kust selle kohta infot saada? Mis sa arvad, kas me kogukonnana oleme taolisteks sündmusteks valmis? Kas sina oled valmis?

Hea Muuga elanik

Tule ja aita suurendada Muuga piirkonna ohutust ja turvalisust!

Ole valmis!

Projektiga “Ole valmis – Muuga kogukonna elanikkonnakaitse võimekuse väljaselgitamine ja parendamine” tahame üheskoos läbi mõelda, millised on Muuga piirkonna võimalikud riskid ja ohuolukorrad, et siis ühiselt arutada, kuidas nendeks valmis olla. Tahame koostada käitumisjuhised nii elanikule kui ka Muuga Seltsile. Seega igaühe panus on selle tarbeks väga vajalik ja oluline!

Küsitlus: https://ec.europa.eu/eus…/runner/Muuga-kriisivalmidus-2023

Lisaks lingil olevale küsimustikule korraldame kolm ümarlauda, millest esimene toimub juba 24.08. kl 18.00 Muuga lasteaias. Esimesel ümarlaual toimub ka elanikkonnakaitsealane koolitus kogukonnale, mida viib läbi Päästeamet. Kohal on ka Muuga päästekomando esindaja. Peale koolitust teeme ka lühikese sissejuhatuse meie piirkonna riskide kaardistamisele.

Ootame osalema kõiki Muuga elanikke, et elanikkonnakaitse ja riskide kaardistamise teemadel üheskoos arutada ning mõtteid koondada. Sinu panus on meie jaoks väärtuslik!

Palun vasta küsitlusele esimesel võimalusel (enne koolitust/ümarlauda).

P.S. Kas Sina ja Su pere on erinevateks kriisideks valmis? Lae alla “Ole valmis” äpp https://www.olevalmis.ee/ ja mõtle läbi oma pere kriisiplaan. Mida teadlikum on kogukond, seda tugevam on riik tervikuna.