Esileht » Aktiivne » 24.veebruaril Eesti Terviseradadel

24.veebruaril Eesti Terviseradadel

Eesti Terviserajad kutsuvad kõiki eestimaalasi Vabariigi sünnipäeva tähistama aktiivse liikumisega. Osalema kõikidel Eesti Terviseradadel samaaegselt toimuval sportlikul rekordiüritusel – suusata, uisuta, kõnni või sörgi.

Ühise rekordürituse „Eesti Terviseradadel ümber maailma” eesmärk on tutvustada inimestele nende kodukandi looduslikke terviseradu ja kutsuda kõiki tervislikult aega veetma tervisekilomeetreid läbides. Tervisesportlasi ootavad üle Eesti enam kui 60 terviserada. Pärast sobiliku rajapikkuse läbimist ootab suuremates keskustes osalejaid soe tee.

Kõigile avatud ja tasuta kasutamiseks olevad looduslikud terviserajad annavad olulise võimaluse meil endil oma tervise eest hoolt kanda. Ainult tervete inimestena saame me luua tervet riiki.

Liikumist nautima on oodatud KÕIK: nii peredega, sõpruskondadega kui ka üksinda. Rajad ürituseks on avatud kogu piduliku kolmapäeva jooksul.

Omapoolse panuse andmiseks rekordi püstitamisse palume oma läbitud kilomeetritest teada anda enne kella 18.00. Suuremates keskustes osalejate panus registreeritakse Tallinna Ülikooli rekreatsioonieriala tudengite kaasabil ning üles märgitakse iga inimese poolt läbitud kilomeetrite arv. Kõik osalejad kelle panust ei ole radadel registreeritud saab seda ise teha tervisepäevikus aadressil www.terviserajad.ee

Kogutud tervisekilomeetrid summeeritakse ning tulemuse teeb Sihtasutus Eesti Terviserajad teatavaks vabariigi aastapäeva õhtul.

Ürituse rekord pärineb 2009 aasta fantastilisest suusatalvest kus üle 12000 inimese poolt läbitud suusakilomeetrite arvuks saadi üle 97 000 kilomeetri ehk tublisti üle kahe ringi ümber maakera.
Eesti Terviseradade projekt on Merko Ehituse, Eesti Energia ja Swedbanki (Hansapanga uus nimi) ning Kultuuriministeeriumi ja Eesti Suusaliidu algatatud ettevõtmine Eesti looduslike sportimiskeskuste uuendamiseks. Ettevõtmise eesmärgiks on toetada Eestimaa liikumis- ja spordiradade väljaarendamist ning regulaarset liikumisharrastust. Kindlustada looduses aastaringse ja tasuta aktiivse liikumisvõimaluse kättesaadavus kõigile huvilistele. Käesolevaks hetkeks on projekti raames kaasa aidatud juba üle kolmekümne terviseraja olulisele uuendamisele üle Eesti.