Esileht » Aktiivne » TALV LÄHENEB

TALV LÄHENEB

Esimene lumi on varsti saabumas, kas sina oled selleks juba ettevalmistatud? Tõsiseks probleemiks lumesahale on näiteks teepeenrale asetatud kivid ja muud teeäärised.
Samuti oleks õige üle vaadata oma aia ees ja sees asuvad puud, mis lume või tormiga võivad langeda majale ning elektriliinidele. Sellistest ohtudest soovitame teavitada juba varakult.
Kindlasti tasuks kutsuda korstnapühkija, et vältida probleeme ning nende ilmnemisel vead kiirkorras enne suuremaid külmasid veel kõrvaldada.
Kui kasutad elamut suvilana, siis tasuks kõik lahtised asjad silme eest ära tõsta ja lahkudes elektrikilbist elekter välja lülitada. Samas üleskutse taaskord naabritele- hoia kõigel kahtlasel silm peal!
Kui kavatsed teha lõket okste põletamiseks, siis palun pea silmas tuleohutusreegleid. Järgnevad soovitused Päästeameti kodulehelt www.rescue.ee
Kulu põletamine on aastaringselt keelatud, kuid enamus kulupõlenguid just lõkkest alguse saavadki!

Tee lõke pinnasele, mille ümbrus on puhastatud kuivanud taimestikust ja muudest süttivatest materjalidest.

Alla ühemeetrise läbimõõduga lõkkekoha ohutu kaugus hoonetest ja põlevmaterjalidest (puuriit, oksahunnik jne) on vähemalt 8 meetrit ning metsast vähemalt 10 meetrit.
Kustutamiseks hoia käepärast kahekilone tulekustuti või ämber veega (10 liitrit).

Üle ühemeetrise läbimõõduga lõkkekoha ohutu kaugus hoonetest ja põlevmaterjalidest (puuriit, oksahunnik jne) on vähemalt 15 meetrit ning metsast vähemalt 20 meetrit.
Kustutamiseks hoia käepärast kaks kahekilost (või üks kuuekilone) tulekustutit või kaks ämbrit vett (kokku 20 liitrit).

Vältimaks lõkkest lennanud sädemest alguse saanud tulekahju ära jäta tuleaset kunagi järelevalveta. Peale tule tegemist kustuta põlemisjäägid hoolikalt ära.

Üle kolmemeetrise läbimõõduga lõkke tegemiseks on vaja juba päästekeskuse luba. Loa taotlemiseks vajalikud juhised annab päästeala infotelefon 1524. Päästeamet soovitab kevadprahti aga põletada kindlasti väiksemas lõkkes, sest nii on ohutum, kuna tuleaset on oluliselt lihtsam kontrolli all hoida.