Esileht » Aktiivne » Muuga Selts külastas Muuga Sadamat

Muuga Selts külastas Muuga Sadamat

Muuga Seltsi aktivistid külastasid sel nädalal Muuga Sadamat, et tutvuda lähemalt  oma piirkonna suurima tööandjaga ja samas ka võimaliku ohuallikaga.

Külalised tutvusid sadama juhtimiskeskusega, kust avanes kaugeleulatuv vaade sadama territooriumile ja  merealale ning külastasid ka sadama territoorium, kus asuvad mitmed terminalid, äriettevõtetele tollipunkt ja Muuga päästekomando, milline ohuolukorras saab kiiresti abi anda nii sadamas kui ka Muuga elamupiirkonnas. Tutvuti ka uusarenduspiirkonna ja võimaliku Rail Balticu raudtee asukohaga.

„Saime teada, et sadamas on kokku 29 kaid ja enamasti teenindatakse kaubaveolaevu, kui viimsel ajal ka NATO sõjalaevu,“ sõnas seltsi eestvedaja Eve Kislov. „Sadamas töötab igapäevaselt ligikaudu 100 töötajat ja igapäevaselt täidavad oma erinevaid tööülesandeid sadamas ligikaudu 1000 inimest. Rõõmustav on teada, et sadamas on läbi on viidud põhjalik riskianalüüs ja kõik võimalikud ohuallikad on viidud miinimumini,“ lisas Kislov.

Lahkudes tõdesid kõik seltsi liikmed, et ekskursioon oli väga huvitav ning lisas teadmist, et  kodukoha läheduses asuv ettevõte teeb kõik selleks, et iga elanik end Muugal elades turvaliselt tunneks.