Esileht » Aktiivne » Hulkuvate lemmikloomade aktsiooni kokkuvõte

Hulkuvate lemmikloomade aktsiooni kokkuvõte

9. aprillil toimus hulkuvate lemmikloomade püüdmise aktsioon. Planeeritud tegevusest andsime teada 2 nädalat ette. Kuulutused ja info oli üleval kaupluste infostendidel, korduvalt bussipeatustes, Maardu ja Muuga Aedlinna kodulehel ning meie foormis. Lisaks levitasime ka Maardu lemmiklooma pidamise eeskirja. Seda eesti ja vene keeles.

Aktsiooni mõte sai alguse pikalt käärivast teemast, nimelt jaanuari kuust alates on Muuga Aedlinna foorumis palutud loomaomanikel oma lemmikute tegevust jälgida. Samuti helistasid murelikud elanikud Maardu Linnavalitsusse tänavatel hulkuvate loomade pärast.

Olles aktsiooni algataja suhtlesin kõikide osapooltega ja pakkusin välja, et korraldame kodaniku algatuse. Kaasasime Linnavalitsuse, kes teavitas meid probleemsetest kohtadest, samuti korrakaitse spetsialisti kes koostaks hooletutele lemmiklooma omanikele protokollid, loomade varupaiga töötaja ja Muuga elanikud. Tegevusest oli teadlik ka politsei, kes oleks vajadusel abistanud võimalikke tekkivaid probleeme lahendada.

9. aprilli saabudes oli foorumisse laekunud erinevad kohad, kus on nähtud lemmikuid hulkumas. Kohad said märgistatud ja nende põhjal algas tegevus. Suutsime tuvastada põhilised probleemsed kohad, loomaomanikega rääkida ning neile tutvustada lemmikloomade pidamise eeskirja.

Loomasõbrana on hea meel tunnistada, et Muuga aedlinnas ei ole hulkuvaid loomi. Seda tõestas tõsiasi, et aktsiooni toimumise ajal ei tuvastanud me mitte ühtegi ilma peremeheta liikuvat lemmikut. Seega, kui satud kokku koeraga kuskil tänaval, siis ilmselgelt on ta suutnud oma hoovist jalga lasta. Mida teha? Parim oleks kui sa suudaksid temast pilti teha ja selle meile edastada. Lisame pildi galeriisse ja leiame koos seikleja omaniku.

Soovin tänada Martinit, Vussi, Maardu Linnavalitsuse töötajaid, loomade varjupaiga inimesi ja murelikke loomasõpru.

Turvalist kodukeskkonda soovides,

Raido Rei

Muuga Aedlinna Selts

 

Järgmine aktsioon toimub vajadusel, seda korraldab LV ja seekord ilma ette hoiatamata, sest lemmiklooma pidamise eeskiri ütleb järgnevat: Järelevalveta koer või kass loetakse hulkuvaks ja nad kuuluvad püüdmisele linnavalitsuse poolt selleks määratud ettevõtja poolt.

 

Lingid:

Teema foorumis:  http://www.muugaaedlinn.ee/foorum/viewtopic.php?pid=3364#p3364

Lemmikloomade pidamise eeskiri (eesti ja vene keeles) : http://www.muugaaedlinn.ee/foorum/viewtopic.php?id=430