Esileht » Aktiivne » Eestit võib täna-homme tabada tugev torm

Eestit võib täna-homme tabada tugev torm

Lugupeetud Harjumaa omavalitsused ja Tallinna linnaosavalitsused,

Eestit võib täna-homme tabada tugev torm.

Põhja-Eesti Päästekeskus palub kohalikel omavalitsustel olla kontakttelefonil kättesaadav päästeteenistusele, et vajadusel oma piirkonna inimesi tormi ajal abistada.

Eesti meteoroloogia ja hüdroloogia instituudi andmetel kujundab selle nädala ilma Läänemere ümbruses Atlandi ookeani ületanud ja troopilisest tormist tavaliseks parasvöötme tormiks moondunud tsüklon ex- või post-Katia.

Tsüklon ületab Skandinaavia teisipäeval, 13. septembril, Trondheimi piirkonnas ja kolmapäeval, 14. septembril, suundub endiselt jõulisena üle Põhjalahe Soome kohale.

Eesti rannikuvetes võivad tuuleiilid saavutada tormi tugevuse 22-25 meetrit sekundis, tuul on kõige tugevam ööl ja hommikul vastu kolmapäeva, 14. septembrit.

Sellise tugevusega tuul võib murda suuri oksi ja nõrgemaid puid ning lennutada lahtiseid esemeid.

Infot tormi tõttu tekkinud takistustest sõiduteedel saab maanteeinfo numbrilt 1510, samale numbrile võib teada anda ka teele langenud puudest, mis liiklust oluliselt ei takista.

Elektrikatkestustest teavitage Eesti Energiat rikketelefonil 1343.

Elutähtsate teenuste ulatuslikust katkestusest, mis seavad ohtu inimeste elu või tervise, teatage hädaabinumbril 112.

Samuti on aga oluline, et igal omavalitsusel on kontaktnumber (kontaktisik), kuhu inimesed saavad ka töövälisel ajal teada anda, kui nad abi vajavad, ning et info sellisest numbrist on kättesaadav ja levib elanike seas.

Lugupidamisega

Põhja-Eesti Päästekeskus