51

(24 vastuseid, postitatud Muuga)

Viimsi võimud tõrjuvad hiiglaslikku naftabaasi

Transiidifirma Vopak E.O.S. tahab Muuga sadama kõrvale ehitada uue õliterminali, et vedada selle kaudu läände aastas kuni viis miljonit tonni masuuti ja miljon tonni plahvatusohtlikku toornaftat.
Lähimad elumajad asuksid naftabaasist vaid 200 meetri kaugusel.

Vastava taotluse tegid vallale kütusefirma juhatuse liikmed Arnout D. Lugtmeijer ja Boris Akulenko mullu septembris. Vallavõim ei andnud aga neile 33 hektarit hõlmava detailplaneeringu algatamise õigust.

Vallavolikogu maa- ja planeerimiskomisjon oli küll valmis kütusefirmale rohelist tuld näitama, kuid seejärel kokku tulnud keskkonnakomisjon tõmbas pidurit. Asi on selles, et kõnealusele maatükile oli juba kümme aastat tagasi planeeritud nn Lonessa õliterminal mahuga 150 000 kuupmeetrit. Praegu tahab aga Vopak E.O.S. rajada samasse kohta tsisterne 460 000 kuupmeetrit ehk üle kolme korra rohkem.

Kohalikke häirib juba niigi Muuga sadama õliveost tulev rõve hais, lisaks pole kütusefirma välja selgitanud, kas uut naftabaasi ehitades ohud kasvavad või mitte.

Keskkonnakomisjonile ei läinud korda Vopak E.O.S-i väited, et firma käitleb Eestis koguni 20 protsenti kogu SRÜ masuudiekspordist (ja on seega majanduslikult oluline) ega jutt, et Rotterdami sadamas asuvad naftapütid lausa elamualal ja firmad maksavad nende eest hüvitust.

Keskkonnakomisjoni juht Priit Robas on ühtlasi külavanem Randveres, mis asub uuest terminalist vaid mõnesaja meetri kaugusel.

Lugtmeijer ja Tallinna Sadama juhatuse esimees Ain Kaljurand palusid paar kuud tagasi vallavõimudel äraütlemine siiski uuesti üle vaadata. Nad väitsid, et saavad korraldada keskkonnamõju strateegilise hindamise, kuid see vajab detailplaneeringu algatamist.

Ärimehed teevad vallajuhtide seas ka kõva lobitööd, kusjuures ühel kohtumisel andis Lugtmeijer mõista, et vastuseis võib lõppeda nende väljavahetamisega. Reformierakond algataski pärast seda Viimsis võimupöörde. Umbusaldushääletus kukkus aga läbi.

Vald omakorda püüdis delegeerida otsustamise Harju maavanemale (ikkagi tähtis objekt), kes aga põrgatas asja vallale tagasi. Lugtmeijer nimetas toimuvat venitamiseks ja palkas tippadvokaat Jüri Raidla, kes on teda saatnud ka kokkusaamisel vallajuhtidega.

Tallinna Sadam rabeleb Vopak.E.O.S-i nimel seetõttu, et tegemist on tema tähtsaima kundega. Sadama viimase aja suurprojektid söeterminal ja Hiina konteinerterminal pole käima läinud, küll aga on mahutiparki laiendanud Vopak E.O.S. Tolle firma tähtsaim klient on Kremlile meelepärane energiakaupleja Gennadi Timtšenko.

Tekst kopeeritud artiklist: http://www.ekspress.ee/news/paevauudise … d=64308243

Meil oli ka tänavanurgal kruusahunnik sel hetke,l kui torud juba pandud, kuid tee vajus iga päev nii, et auto põhja peal. Sealt hunnikust siis vedasime ise suurematesse aukudesse ja aegajalt vedas traktor suurema koguse peale.

53

(102 vastuseid, postitatud Muuga)

Meelis, mis ruuterit sa kasutad?

54

(102 vastuseid, postitatud Muuga)

Ma usun ka, et see 4G hind tasapisi langeb. Kui esimesed 4G netipulgad müügile tulid, oli hinnaks ca. 400€ mis tundus ulmena smile
Mul kodus 3G EMT pulgaga hetkel ca. 6-6,5Mbit/s alla ja 0,5-1,5Mbit/s üles. netis surfamised saab ilusasti tehtud.Pigem tundub, et arvuti hakkab ajale jalgu jääma, netiaknas saan toimetada kiiremini kui  arvutis muude toimingutega smile

Varem tegin ikka korra aastas kõne Elioni, et millal nad lõpuks kaabliga meie juurde jõuavad, siis nüüd enam ei ole selle peale mõelnud. Telekas toimib Zuum hästi ja internet on mobiilne. Lauatelefonist ei tunne enam ammu puudust.Kui just 100 telekanalit ei ole vaja ja interneti jaoks ulme kiiruseid ka ei ole vaja, siis on odavamgi kui kaabliühendusega Telset või Elion.

Kusjuures Zuumiga oli ka selline lugu, et kasutasime toaantenni, mistõttu külmkapi ukse avamine pildi hanguma pani.Võtsin siis pika aega hoogu, et panen kõige väiksema antenni katusele. Olin jõudnud antenniga pööningule ja panin prooviks kaabli taha, levi põhjas ja sinna pööningule selle antenni jätsingi, polnud põhjust enam katusele ronidagi smile

Seega kel internetiga probleeme, võiksid tõesti proovida suundantenni, võibolla lahendab ka mure.

Kas keegi kasutab 3G ruuterit ? Sellist millega on võimalik majas wifit tekitada ja kus SIM-kaart sisse käib? Kas töötavad korralikult või vajavad vahest ka restarte?

55

(102 vastuseid, postitatud Muuga)

Vaadates Elisa levialakaarti, siis Altmetsa poolne osa ja ka Muuga sisering on suhteliselt nõrgalt kaetud. Muuga tee algus, Ploomipuu pst algus ja Muuga küla Randveres on levi osas tugevamalt esindatud. Seal pool see 0808 mainitud mast asub ka. Kunagi oli ka EMT levialakaart väljas kuskil, seal samuti sadama poolne osa oli korraliku leviga, sisering aga suht nutune jällegi. Minu pulk istub sadama tugijaama küljes ja ei saa ühenduse kiiruse üle küll nuriseda.Olen ka sadamale üsna lähedal.

Meie lähedal peaks olema päris mitu tugijaama. Üks 0808 poolt kaardil kuvatu, seal peaks ka EMT olema lisaks Elisale, Muuga sadama territooriumil,  Maardu teel (täpsemalt Veose tänava kandis), kaks Vana-Narva mnt-l ja üks Iru elektrijaama juures.

Tean, et Muuga sadama EMT tugijaam sai eelmine aasta uuendatud, siis tõusis ka kiirus märgatavalt minul vähemalt.Naaber on Tele2-ga ka siiani rahul.

Ma ei usu, et ükski mobiilside operaator hetkel mõnda elurajooni mitte perspektiivseks peab.A la 50 elanikuga küla võib olla veel aga, kui juttu Randverest, Muugast või muust taolises paigast, siis ei usu. Käib ju tihe võitlus klientide nimel ja minuteada on kõik kolm suuremat operaatorit iga aastaga oma võrguarendust aina mahukamalt ette võtnud.

Mobiilne internett on tuleviku mõttes üsnagi prioriteetne operaatoritele. Näiteks praeguste Elioni kaablite otsas olevad kliendid saavad juba nautida videolaenutust, salvestamise teenust jms. Igale poole aga valguskaablit vedada ei jõuta, tihti ei ole see majanduslikult mõtekas või on suure riskiga.See on lihtsalt liiga kallis ja mahukas töö. Materjal, igasugu load kaevamisteks, töö. "Üle õhu" pakutavad teenused on minu arvates tuleviku teemaks.

Juba juhendab telefon GPS abiga sind õigesse kohta, oma nutitelefoniga saad SmartTV-d juhtida, sauna kütmine käib elektrikerisega juba ammu läbi telefoni või arvuti, videokonverents on hetkel võibolla veel firmade teema aga tulevikus võib olla saame oma perearstile helistada otse telekast ja oma punast kurku selle läbi ette näidata smile

Kõneside osas on juba aastaid suur võitlus, hinnad alanevad iga aasta. Meile kui tarbijatele on see ju hea uudis. Hiinlasi konteinerites ei impordi ju selleks, et oma tarbijaskonda suurendada. Seega on üheks tuleviku suunaks internet ja teenused mida tulevikus selle teel nad  pakkuda saaks. Eesti ju e-riik smile

See on põhjus, miks ma ei usu, et operaatorid nii kergelt oma käsi laiutaks ja rumalaid põhjuseid ettekäändeks tooksid. Pigem on asi kinni rahas, asukoha puuduses või veel millegis muus mida hetkel välja ei oska mõelda.
Kui rahakott oleks põhjatu, siis ehk tõesti pandaks mõnde konkurendi posti otsa saatja lisaks, kuigi ehk tulemus oleks minimaalne ja probleemi selles kohas ehk ei lahendagi. Eks nad mõtlevad ka majandusliku poole peale neid asju enne läbi.

Kunagi oli probleemiks mööda Merivälja ja Pirita teed linna sõites telefoni kasutada, pidevalt katkes või hakkis, tol ajal öeldi põhjuseks, et liiga mitu masti võtavad seda piirkonda ja telefon lihtsalt pendeldas nende tugijaamade vahet.

Ei pretendeeri tõele, see on puhtalt minu isiklik arvamus lihtsalt  big_smile

Välisantenn võib tihti tõesti üsna palju juurde anda, pole need eriti kallid ka.

Kasutada olevatest mahtudest 10GB, 15GB või 30GB on tavakasutajale tegelikult küll ja küll.Need numbrid on ajaga kasvanud, kunagi oli 3GB mõistliku kasutamise piiriks smile Eks need kasvavad ka iga aastaga.

56

(102 vastuseid, postitatud Muuga)

Meil EMT ja levib meie piirkonnas hästi, isegi uus tugijaam sai Muuga Sadama territooriumile hiljuti. Tele2 töötab ka aga Elisa on täitsa null interneti osas meie piirkonnas.

Viimasel ajal on katkemisi ette tulnud , kuid see võib ka olla netipulga viga, need ei kesta väga kaua.

Nii palju kui olen kuulnud, siis maalapi leidmine masti jaoks on pikk ja vaevaline protsess. Kuhu tohib üldse ehitada ja kuhu mitte. Kas naabrid pistavad kisama või mitte.
Ega igale suvalisele kohale ei ole masti mõtekas panna ka, vales kohas pigem teeb levi ja kvaliteedi varajasemast halvemaks, kui paremaks.

Me asuma suhteliselt madalal.Vana-Narva maanteest Altmetsa poole järsk astang, äkki see raskendab ka sju meie piirkonnas.

Kortermajade puhul üks hiline kokkupuude tuttava poolt. Majas levi väga kehv aga elanikud maja katusele seadet levi parendamiseks panna ei luba, kardavad , et sarved hakkavad kasvama smile. Muud võimalust antud kohas levi paremaks muuta aga ei ole.

57

(118 vastuseid, postitatud Ehitus)

andre wrote:

tea kas asi nüüd päris nii hull on...
http://www.tallinnavesi.ee/et/Koduklien … sliitumine

Seda muidugi juhul kui meie tehakse samad soodustused mis Tallinna elanikele.

Soodusliitumine
Elamu asub alal, mis jääb Tallinna linna poolt kinnitatud võrkude laiendamise kavasse

58

(118 vastuseid, postitatud Ehitus)

http://www.tallinnavesi.ee/et/Koduklien … kliitumine

1. Tellin tehnilised tingimused (tasuline teenus)
2. Tellin projekti (tasuline)
3. Taotlen ehitusluba (tasuline)
4. Valin ehitaja, omal valikul ehitaja puhul maksan järelvalvetasu lisaks 10% Tallinna Veele
5. Maksan liitumistasu (tasuline)

Nuta või naera...

59

(14 vastuseid, postitatud Muuga)

Peatee on asjakohase liiklusmärgiga tähistatud tee kogu selle ulatuses. Ristmikul on peateeks asjakohase liiklusmärgiga tähistatud tee lõikuva tee suhtes, kattega tee kruusatee või pinnastee suhtes ja kruusatee pinnastee suhtes. Kruusa- või pinnastee kattega lõik enne lõikumist kattega teega ei muuda kruusa- või pinnasteed kattega teeks;

Olenevalt pealiskihist jagunevad teed kattega teeks, kruusateeks ja pinnasteeks.

*Kattega tee - on tsemendi, tuha või bituumeniga töödeldud materjalist kattega (asfalt-, tsementbetoon- või muu selline kate) ning kiviparketi ja munakivisillutisega tee.
*Kruusatee - on kruusast, kruus- või killustikliivast või killustikusõelmetest tee.
*Pinnastee - on põllu-, metsa- või muu selline pealiskihita tee, mis on teeks rajatud või sõidukite liikumise tulemusena selleks kujunenud;

Selle järgi on asfalt kattega tee kruusatee suhtes peatee.

Info pärineb uuest liiklusseadusest - https://www.riigiteataja.ee/akt/117032011021

60

(23 vastuseid, postitatud Muuga)

Vaatasin avalikest dokumentidest, et oktoober 2011 on antud välja ehitusluba kergliiklustee rajamiseks Altmetsa tee servas lõigus Muuga tee – Kaalika tee.

http://www.maardu.ee/atp/?id=&t_id= … k_id=22631

Minu aia eest kivi murult ära võetud, kuna plats jõudnud roheliseks kasvada.Parkimsialale aia taga värsket killustikku peale laotatud, ehk meelitab siis rohkem sinna põikama smile kui auto vastu tuleb ja säästab muru liigsest liiklusest.

Ka meil oli koer, kahjuks teda enam meie hulgas ei ole( suri vanadusse). Kuid mitte miski ei saa olla tähtsam inimeste turvalisusest.

Äkki tasub kaaluda järgmist koerte püüdmise aktsiooni ilma avaliku hoiatamiseta?

63

(23 vastuseid, postitatud Muuga)

Raido wrote:

Minu jaoks on suur üllatus, et Õunapuu pst mööda saab autoga sõita nii, et habaid vastu rooli ei löö!
Tänud sellegi eest,
cool

Kas seal teeremont tehtud?

64

(23 vastuseid, postitatud Muuga)

Samuti suured tänusõnad kergliiklustee osas, hetkel lapsega aktiivselt kasutame seda jalgrattaga sõitmiseks.
Murelikuks teeba ainult see, et taastatud kraavide juures on seoses kergliiklustee rajamisega truupide ümbrused liiva laadse materjaliga kaetud, kaua läheb aega, et vesi selle sealt minema uhuks?

Mind huvitaks tänavavalgustuse teema.Kas on mingi plaan olemas, kas on mingi konkreetne kava, milliste tänavatega edusamme astutakse ja mis järjekorras. Kas seda võib ka avalikustada?

Kuna kanalisatsiooni ehitusega on palju puid maha võetud, ka neid mis kasvasid näiteks päris tee ääres, siis mõned suured maakivid mis kohe puu kõrval asetsesid on nüüd potensiaalseks ohuks lumesahkadele. Paljud pole ka piisavalt kõrged, et neid lumekatte alt näha oleks. Ka meie tänaval on selline oht olemas. Kivi nihutada ei saa, see on liiga suur ja lisaks on kivi sees maakõrgusmärk mis on kaitse all. Kas oleks mõtekas sellistesse kohtadesse helkurpostid panna? Ei tohiks olla väga kulukas ettevõtmine, sahkade remont läheb kindlasti kallimaks.

Piisab kui üks sahk sinna otsa sõidab ja pool Muugat on lumest koristamata.

Teede taastamise käigus kaeti teed freesasfaltiga, kuid kaevamise kohtades on maa ilmselt natuke vajunud ning on tekkinud juba augud.Kas ehitaja peab mingi aja tagant taastatud teed veel üle vaatama või tõmmati joon alla peale teede vastu võtmist?

Müüdud. Teema lukku.

66

(3 vastuseid, postitatud Muuga)

Ei oska kohe vastata smile Kui kergliiklustee, siis kindlasti mullaga ääristatud.Kui autotee, siis peaks olema ikka mingi peenike rant kruusast vms, mitte päris liivast ja alles siis muld.

Puhas liiv on sellepärast paha, et kuivana tuul veab selle kähku laiali.

Müüa vähe kasutatud Mazda 16" originaal valuveljed (4tk), täpsemalt siis Mazda 3 valuveljed.Sobivad samuti Mazda 6 -le, Mazda 5 ja paljudele muudele Mazda mudelitele. Siit saab üle kontrollida http://lauren.kosei.ee/pcd-tabel.html
Sõitnud ühe suve ja ülejäänud aja panipaigas seisnud.

Offset 52,5
Aukude vahe 5 x 114.3

NB! Valuveljed on müügil ilma rehvideta, rehvid on juba maha võetud. Asuvad Tallinnas.http://img525.imageshack.us/img525/9790/mazda16001.jpg

Sõitsime lapsega just hiljuti Muugal jalgratastega pika maa maha ja taastatud asfaltipuruga teed on ikka seinast seina. Mõni tee on nii sile, nii korralikult tehtud, et ei saa arugi, et tegelikult pole päris ehtsa asfaltiga tegemist. Teine tee meenutab vana külavaheteed aukudega ja poriga, kui aga nina lähemale pistad siis alles saad aru, et kogu selle pori ja muda all on tegelikult freesasfalt smile, hiljuti pandud lihtsalt väga kehvasti tehtud.

Kus olid sa nii kaua, oleksid saanud meid ju ammu juhendada õigele teele  smile

Paluülase tee meie maja lähedane osa on OK, eile räägitud Merkoga ja lubasid tuua kruusa majaesisele osale, kus enne oli killustikuga kaetud osa parkimiseks, mis ehitustööde käigus saviseks platsiks sai. Seda lubasid nad juba varem, kuid eile sai telefoni kõnega meelde tuletatud neile.

Seega Maardu LV poolt avaldatud teates on vead sees ja abonent tasu tuleb ka edaspidi kuupõhise tasuga maksta. Positiivne.

Nublule: Ei olnud paanikat, oli esitatud hinnatõusu teatele võrdne reageering.Maardu kodulehel olevad hinnad on absurdsed. Ei kujuta ette , et kahtkeskin kõiges mida kuulen või näen.See oleks ju paranoia. Eeldasin, et ametlikult esitatud teadaanne LV poolt on tõene.

Elle wrote:
marius wrote:

Korraks peaaegu nägin seal lehel ka hindade võrdlust ja siis jooksis browser kinni ning nüüd seal enam seda pilti ega postitust ei ole.

Kas vaatasid ikka hindasid  füüsilistele isikutele?  Abonenttasu on füüsilistele isikutele iga kuu kohta, sõltumata tarbitud vee hulgast.

Seega hinnatõus  on:  vesi                 1,07- lt      1,23-le       m3    +k/m   (tõus 0,19 € ) 
                                  abonenttasu    0,64- lt      0,67-le    (kuus)  + k/m  (tõus 0,04 € )

Maardu lehel on kirjas nii:
Tasu võetud vee eest füüsilistele ja juriidilistele isikutele 1,23 EUR/m3 (km-ta) / 1,48 EUR/m3 (km-ga)

Abonenttasu võetud vee eest füüsilistele isikutele 0,67 EUR / m3 / 0,80 EUR/m3 (km-ga)

Siin on ju kirjas, et abonenttasu on alates 01.10.2011 m3 kohta. Seni oli abonenttasu kalendrikuu kohta.

Või on Maardu lehel teade väär?

Korraks peaaegu nägin seal lehel ka hindade võrdlust ja siis jooksis browser kinni ning nüüd seal enam seda pilti ega postitust ei ole.

Ma arvan ka, et allkirjade kogumisest ei ole kasu. Raha kaalub alati igasugused allkirjad üle. See protest tuleks kuidagi teisiti korraldada aga kuidas?

Kas meil on mingit võimalust ja alust uue hinna määramist vaidlustada? Kui jah, siis milliste meetmetega?

Kuna Eesti Omanike Keskliit on viimasel ajal üsna ägedalt Tallinna Vee osas sõnavõtte teinud, kas oleks kasu oma murega nende poole pöörduda?

Kuna Konkurentsiamet kooskõlastas (18.08.2011 kooskõlastas Konkurentsiamet otsusega nr 9.1-3/11-006 AS Tallinna Vesi poolt kooskõlastamiseks esitatud Maardu tegevuspiirkonna veeteenuse hinna numbri, ilma detailselt selgitamata, missugustest põhjendatud kuludest ja tuludest see number täpselt koosneb.) selle hinnatõusu taotluse, kas tasub järelpärimiseks nende poole pöörduda?

Ei saa ju olla tavapärane, et sellises suuruses hinnatõusu kooskõlastatakse ilma detailsema põhjenduseta?

Postitasin Eesti Omanike Keskliidu foorumisse juristile ka küsimuse selle teemaga seoses, kes tahab saab silma peal hoida siin: http://www.omanikud.ee/foorum?forum_id= … ic_id=1964

Peale tänast LV vastust tänavavalgustuse osas minu avaldusele  ja hiljuti avaldatud vee hinna utoopilist hinnatõusu hakkasin kahtlema, kas minu sissekirjutus Maardus on ikka õige.

Vee hinnatõusu puhul leian, et Maardu LV ei ole oma elanike huve kaitsnud, sest selline hinnatõus, ei saa olla kuidagi põhjendatud.

Tallinnas on vesi+kanal kokku 2,08€/m3 ja meil hakkab olema 4,99€/m3.

Kui võrrelda praegust vee hinda ja uut vee hinda ilma kanalisatsioonita, siis hinnatõus on 77,6%

Kas meil on mingit võimalust seda ka vaidlustada? Teab keegi targem ehk kommenteerida?

Tegin postituse ka Maardu kodulehe foorumisse, kui keegi tahab LV-le samuti märku anda rahulolematusest.