1

(101 vastuseid, postitatud Muuga)

martin wrote:

Digimaa avalduse registreerisid?

Fiiber lõpetab kõik leviprobleemid päevapealt.

Jep, tegin kohe avalduse, kui nad seda reklaamima hakkasid.

2

(101 vastuseid, postitatud Muuga)

Meil Telia Minu.TV suhteliselt teenuse algusest peale. Alguses hangus pilt tihti, nüüd harvem. Sõltub 4G levist, kui ühendus on kehva, siis pilt kas hangub või keerab pildi kvaliteeti maha. Positiivne on selle kohapealr see, et juhul kui pilt hangub, siis TV ülekande taastudes jätkab samast kohast, seega ei jää vahepealne videolõik nägemata. Meil on ilma välisantennita( kolmest levipulgast kuvab kahte ja ruuteri haldusliides kuvab ca -95...-100 dB mis peaks vist olema kehvemapoolne tulemus kui olen õigesti aru saanud), seega ei saa kurta. Kokku 3 telekat, kuid korraga vaatame max. 2 telekat ja toimib. Teenus on igati hea, aegajalt tahavad Arrise digiboksid restarti nagu Telia puhul ikka. Meil see 20/5 ühendus.

Kuu aega tagasi oli 2 nädalat probleemiks, et iga päev tahtis LTE 4G ruuter restarti, muidu ei saanud digiboksid ja PS4 IP aadresse kätte ja ei suutnud internetti ühenduda. Siis äkitselt probleem kadus.

Pärnamäe ja Muuga kandis elavatelt inimestelt palutakse sotsaalmeedias abi, et leida üles elajalikult piinatud isane koer ja leevendada tema kannatusi.
Täna, 5. veebruaril kella 17 paiku märkasin Muuga tee 110 Maxima kpl juures isast koera, heledakarvaline, suur. Koer ei saanud pissida. Tema genitaalid olid nööriga kinni seotud ja nöör omakorda ümber keha seotud. Teatasin ja palusin Maxima kaupluse töötajal (noormees kassas), et teataks kasvõi politseisse.

Keegi ei saanud aidata, sest ei tea ju, kuidas loom reageerib ja millised on tagajärjed ning kui suur on genitaalide kahjustus.

Palun kui on teil piirkonniti jagatud vabatahtlikud või oma ala spetsialistid, SIIS SEE LOOMAKE VAJAB KIIRESTI ABI. See on ka eramajade piirkond.
Täpsemalt asub kauplus läbi Pärnamäe kalmistu vasakule Maardu poole. Olen suures šokis. Kes nii elajaliku teoga on hakkama saanud?

Loomaaktivist Heiki Valner kirjutas Facebookis, et pärast sellise abipalve saamist käis ta seda vaest koera otsimas, aga ei leidnud. Seega eelkõige siis Muuga ja Pärnamäe rahvas, kui näete seda vaest koera, siis püüdke aidata. Kui koer tige pole, siis lõigake nöörid läbi. Kes teab aga, kus ta elam siis andke aga julgelt teada."

http://m.rahvahaal.delfi.ee/article.php?id=73614741

Kiisu oma kodus tagasi. Ilusat aastavahetust kõig
ile.

Ega kellegil ei ole kadunud noor musta värvi kass? Ilmus täna õhtu meie hoovi,väga sõbralik.

6

(1 vastuseid, postitatud Muuga)

Leidsin hanke tänavavalgustuse kohta Muugal. Asendiplaani failid on liiga suured, ei lase siis manusena postitada. Aga leiab need siis siit: https://riigihanked.riik.ee/register/Ha … ja.sdirect

Maardu linna Kallavere tee- Kukeharja tee- Tarasoo kvartalli tänavavalgustuse ehitus
Viitenumber 151291

Asendiplaanid on nimetusega: Tööprojekt (osa 8) ja Tööprojekt (osa 9)

7

(0 vastuseid, postitatud Ärifoorum)

Müüdud.

Muuga piirkonna (J3) valimisaktiivsus oli 39,71%, see on ikka väga vähe.

9

(9 vastuseid, postitatud Muuga)

.

10

(2 vastuseid, postitatud Muuga)

Kunagi sai Muugal kokku aetud suur lumekuhi lastele kelgutamiseks, see oli väga tore üritus ja meie laps käis seal tihti kelgutamas. Kas selline kelgumäe rajamine on väga kulukas , on meil kohta selle jaoks ja kas LV oleks nõus seda tegevust toetama?

Seltsist teadlikuse tõstmiseks kõige lihtsam viis oleks ehk mingi A4 formaadis paber seltsi tehtud tegevuste kohta ( mida on üritatud, mis on õnnestunud, mida sooviks veel korda saata), elanike ideede sooviavaldusega ja kontaktandmetega.

Hetkel rohkem meelde ei tule.

Olen lugenud erinevate erakondade valimisprogramme Tallinnas ja Maardus. Kui Tallinnas on kirjeldatud palju ideid ja "lubadusi" mida kavatsetakse ära teha, kui inimesed neid valivad, siis Maardu on valdavalt puhas leht. Kui, siis on väga üldistavalt kirjeldatud oma ideid.

Reformil ei ole üldse avalikku programmi Maardu jaoks, IRL on tubli olnud ja on vähemalt väga üldistava jutu avaldanud. Keskerakonnal on kõikide piirkondade jaoks üks ühine mahukas dokument väljas. Sotsidel on ka valimisplatvorm Maardus avalikult väljas.

Vaadates 2009 KOV valimisi, sai opositsioonist löögile ainult Reform(1 koha volikogus).IRL toona vist ei kandideerinud Maardus üldse.

Mida ma tahan sellega öelda. Kui mitte keegi ei eristu hallist massist, siis valin vähim halvima erakonna.Sama keda ka eelmine kord valisin. Et ma valiksin mõne teise erakonna, peab ta minus tekitama huvi ja mingi pisikesegi lootuse, et midagi võiks muutuda.

Peale 1-2 erakonna, keda ma kindlasti ei vali, on ülejäänud ausalt öeldes "võta üks ja viska teist".Ja kuna on tegemist Maarduga (väiksem linn, väiksemad rahad, palju lahendamist vajavaid probleeme), siis ei usu, et me nende jaoks väga tähtsad oleme.

Mina valijana sooviksin detailsemat arutelu kandideedi poolt, mis teemad tema arvates vajaks arendamist , mis tema arvates hetkel valesti on tehtud ja mis sammud ta kavatseb nende lahendamiseks astuda. Üldistav poliitiline jutt on minu jaoks nagu reklaam, ühest kõrvast sisse ja teisest kohe välja.

Saan aru, et Maardu linn ei ole nii suur ja rikas, et saaks lennukaid ideid välja reklaamida, kuid mingeid ideid peaks ju ikka olema. Vot nendest võikski valijatele detailsemalt kirjutada.Valimistel kandideerimine on sisuliselt tööintervjuu, kas te võtaksite tööle inimese kes saadab teile oma pildi, nime ja telefoni numbri ainult?

Poliitikud võiksid oma vigu tunnistada, mitte neid teiste kaela ajada või igasugu JOKK skeemidega tegeleda probleemi tekkimisel. Inimene kes eksib ja tunnistab seda, on aus ja ausat inimest saan ma usaldada.Kui tunnistab oma eksimust, järelikult õppis midagi, seega on lootust edaspidistele tulemustele.

Viimasel ajal on kogu see poliitikute skeemitamine ja rahva MÕNITAMINE täitsa südame pahaks ajanud, ei tahaks üldse valima minna enam. Aga pean minema, sest on mõni erakond, kelles ma näen ohtu inimestele ja riigile, seega püüan vähemalt anda oma hääle mõnele teisele erakonnale.

12

(12 vastuseid, postitatud Ärifoorum)

Meil tuleb kanaliga liitudes reovee eest makstes odavam, kui praegu püti tühjendamine. Isegi kui maksaks kanali tasu ka kastmisvee eest.Kunagi ei lase ju pütti pilgeni täis, tavaliselt ikka natuke ennem tellin tühjenduse.Meil hetkel 5m3 äravedu 20€.

13

(12 vastuseid, postitatud Ärifoorum)

Kas kaeviku hoidsite kuni inspektori saabumiseni lahti või võisite enne kinni ajada?

14

(99 vastuseid, postitatud Muuga)

Olgu need LV ametnikud millised tahes, laus rumalad nad kindlasti pole. Seega antud hange on teadlikult selliste tingimustega tehtud, meile lihtsalt ei saa nad ausat vastust anda, sest see vallandaks veel suurema pahameele Muuga elanike poolt.

15

(99 vastuseid, postitatud Muuga)

Ehk siis 2009 oli ristsubsideerimine hankevõitmiseks takistuseks  aga seekord tagas hoopis võidu smile Saan aru, et mingil määral kasutatakse ristsubsideerimist , kuid sellisel määral nagu praegu, see tundub ikka päris räigena.

Kas hiljuti toimunud koosviibimisel selgitati rahvale uute hindade kohta piisavalt ja uued hinnad tunduvad peale seda nüüd õiglased?

16

(99 vastuseid, postitatud Muuga)

Mina sain oma küsimustele vastuse tänasest Päevalehest.

"AS Eesti Keskkonnateenused juhatuse liige Argo Luude sõnul tõusid hinnad eelkõige Maardu linnavalitsuse kehtestatud hanketingimuste tõttu. Maardus oli kasulik teha pakkumine nii, et väikestel konteineritel on väga kõrged hinnad ja suurtel seevastu ülimadalad, selgitas Luude"

Seega kilekoti klientidel tuleb odavam üle 1 korra kott aiataha panemata jättes. Tühisõit on 50% tühjenduse hinnast.Rahaline võit küll väga suur aastas kokku ei ole, lihtsam on rohkem prügi tekitama hakata.

Kui mul isiklik prügikast olemas ei oleks, teeksin lepingu suurema konteineri peale kohe ümber.Saaks kevad ja sügiskoristuse ajal majapidamisest valimatult konteinerid täis tuupida.

17

(99 vastuseid, postitatud Muuga)

nunnu wrote:
marius wrote:
nunnu wrote:

TERETULEMAST MUUGA AEDLINNA PEREKOOLI !!!!! = PEREKOOL

Kuna siin nüüd kool avatud  big_smile , siis õpeta meid palun riigihanke seaduste osas. Tee puust ja punasest selgeks meile see teema.

Ühtlasi ka üks konkreetne küsimus  selle teema kohta. Kas ja mis tingimustel tohib omavalitsus oma halduspiirkonnas korraldada eraldi hanked kahele, kolmele või neljale linna piirkonnale?

Ma enam ei viitsi seletada(lihtsam on ju paar kuud hiljem mingeid mõtetuid kaebekirju saata mis mis nagunii kuhugi ei vii,võiks ju eesti energia kohta ka kaebekirju saata miks te seda ei tee seal on summad oluliselt suuremad.)Kuigi jah ma olen väga palju riigihangetel edukalt osalenud ja tean kuidas neid läbi viiakse.
PS.Olen osalenud olen pakkujana


Meieni jõuab info ju linnavalitsuselt viivitusega, kuidas me saaksimegi võtta sõna teemal, mida ei ole elanike jaoks veel avaldatudki.

Me siin foorumis olemegi ju selleks, et omavahel arutada kodukandiga seonduvaid teemasid, küsida nõu ja anda nõu.

Sa ei seletanud eelnevates postitustes midagi.Ühelegi küsimusele vastust ei saanud postitustest ju.Saime ainult teada, et meie arutelu on võrdeline perekooli laadse foorumiga.Kui see on nii mõtetu sinu jaoks, ära võta sõna, sa ei pea isegi lugema seda.Kui sa aga tunned ennast selles teemas targemana (sinu tekstist saan aru, et sul on palju kogemusi selles valdkonnas, järelikult teadki teemast rohkem kui enamus meist, ma ei vaidlegi vastu) ja soovid nõu anda, siis tee seda siiralt.Nii, et sellest oleks kasu.


Me, kes ei tea sellest teemast päris kõike, arutlemegi.Nopime tarkusetera siit ja sealt, tõdeme, et mõni meie arusaam ei olnudki õige,loeme näiteks sinupoolse selgituse hangete kohta läbi ja lõpuks olemegi palju targemad kui enne. See ju ongi eesmärgiks.


Teema algaski sellest, et selle hanke puhul tundus, et hanke võitja on hinnapakkumises ristsubsideerimist kasutanud. Mis, nagu ma aru saan, ei ole keelatud tegevus. Vähemalt erinevad kohtud on selle osas erineval seisukohal ja üheselt ei ole see teema paika pandud. Lihtsalt seekordse hanke võitja hinnakirjast paistab see nii tugevalt silma, et see tundus meile ebaõiglane.

http://www.riigikohus.ee/vfs/1157/Jaatm … Kanger.pdf
Siin on sellele teemakohane analüüs varajasemast ajast.

Toon välja ühe lõigu lk.6-7
Tallinna Ringkonnakohus tõlgendas 2009. a märtsis JäätS selliselt, et see ristsubsideerimist
ette ei näe ja et ristsubsideerimine kahjustaks konkurentsi. Kui pakkumiste koostamisel
kasutasid ettevõtjad ristsubsideerimist erinevate mahtudega konteinerite vahel, mistõttu
suuremate konteinerite kasutajatele oleks olnud teenustasu alla selles konteineris sisalduvate
jäätmete käitluskulusid ning hinnavahe oleks kompenseeritud väiksemamahuliste konteinerite teenustasude arvelt, siis ütles ringkonnakohus, et PKD ega JäätS sellist ristsubsideerimise
võimalust ette ei näe. Kohus tõlgendas JäätS-st järgnevalt: JäätS § 11 lg-st 2 järeldub, et
jäätmevaldaja maksab kinni enda tekitatud jäätmete käitlemise ja jäätmekäitlussüsteemi
toimimise, kuid ühestki sättest ei tulene ühe jäätmevaldaja kohustust maksta kinni teise
jäätmevaldaja JäätS § 66 lg-s 5 nimetatud kulud. Kokkuvõttes leidis ringkonnakohus, et
ristsubsideerimine võib küll olla ettevõtjale kasumlik, kuid kuna parim võimalik pakkumine
peab tagama õiglase ja soodsaima teenustasu kõigi jäätmemahutite lõikes, siis peab iga
jäätmemahuti teenustasu katma vastavas konteineris sisalduvate jäätmete käitluskulud ja
olema soodsaim teiste ettevõtjate pakkumistega võrreldes. Vastasel juhul koheldaks
prügitekitajaid ebavõrdselt ning ainuõiguse andmine pakkujale, kelle pakkumine polnud
majanduslikult kõige soodsam ja õiglasem, annab ainuõiguse saajale põhjendamatu
konkurentsieelise.

Seega minu küsimus on, et kas jäätmete äravedu Muuga aedlinnast ühikuliselt suurema koguse , kuid väiksemate mahtutite puhul on teenuse pakkujale kordi kulukam tegevus, kui ühikuliselt väiksema koguse suuremate mahutite vedu ? Kui see on nii, siis on hinnakiri õiglane.

Siin on Konkurentsiameti poolne ettepanek Keskkonnaministrile november 2012:http://www.konkurentsiamet.ee/public/Se … s_2012.pdf

18

(99 vastuseid, postitatud Muuga)

nunnu wrote:

TERETULEMAST MUUGA AEDLINNA PEREKOOLI !!!!! = PEREKOOL

Kuna siin nüüd kool avatud  big_smile , siis õpeta meid palun riigihanke seaduste osas. Tee puust ja punasest selgeks meile see teema.

Ühtlasi ka üks konkreetne küsimus  selle teema kohta. Kas ja mis tingimustel tohib omavalitsus oma halduspiirkonnas korraldada eraldi hanked kahele, kolmele või neljale linna piirkonnale?

19

(99 vastuseid, postitatud Muuga)

Lasnamägi on ka Tallinna linna osa, nagu Muuga aedlinn on Maardu linna osa. Mõlemal juhul on tegemist asumitega. Lasnamägi on lihtsalt kordi suurem ja seetõttu on eraldi linnaosavalitsus.Lihtsustatult öeldes, mõlemad on linnaosad. Kas mõlemal on linnaosa valitsused või mitte, sõltub vajadusest.

Haldusterritoorium on omavalitsuse hallata. Lasnamägi on Tallinna haldusterritoorium ja Muuga aedlinn on Maardu haldusterritoorium.

Väide, et Muuga aedlinn on Maardu haldusterritoorium ja Lasnamägi ei ole Tallinna haldusterritoorium ei ole tõene.

"Tallinn jaguneb linnaosadeks, Maardu mitte, aga see selleks."

Linnaosa ehk asum on linna terviklik osa. Linnaosal võib olla, kuid ei pea olema halduslik staatus.

Maardu arengukavast väljavõte:
2.3. LINNA PIIRKONNAD 9
2.3.1. Kallavere elupiirkond (304 ha) 9
2.3.2. Muuga elupiirkond (448 ha) 10
2.3.3. Vana-Narva maantee tööstuspiirkond (585 ha) 10
2.3.4. Kroodi majanduspiirkond (535 ha) 10
2.3.5. Muuga Sadam (135 ha) 11
2.3.6. Maardu järv ja järveäärne elupiirkond (317 ha)

Lehekülg 8:Maardu linna põhjaosas asub Eesti suurim sadam - Muuga sadam, lääneosas Muuga aedlinn ja kirdeosas Kallavere elupiirkond, lõunaosas Maardu järv. Linna keskosas paiknevad valdavalt tööstusettevõtted.


Iseasi on see, kas Maardu linnas on mõistlik Kallavere, Muuga, Kroodi jne asumitele eraldi hanget teha.Suurema ala puhul võib prügifirma mõne kohapealt järeleandlikum olla. Näiteks ei soovita Muuga kitsastel konarlikel teedel teenust pakkuda, aga Kallavere piirkonna kasum kompenseerib seda. Või siis pakutakse mõnda teenust/toodet odavamalt, eeldusel, et teisest linna piirkonnast saadav kulu kompenseerib seda?

See võib küll tunduda "tähenärimisena" aga sellega tahtsin ma öelda, et linnal on võimalik eraldi hanget teha Kallaverele ja Muuga aedlinnale, iseasi kas see on mõistlik või kas seda soovitakse.

Kiisu poolt välja toodud jäätmeseaduse punktidest, ei loe ma välja ühtegi punkti, kus oleks kirjas, et kohaliku omavalitsuse üksus ei saaks korraldada teenuste kontsessiooni oma hallatava linna piirkondadele eraldi.

20

(99 vastuseid, postitatud Muuga)

Meil on enda 240L konteiner, hetkel 2,83€ ja uus hind 5,28€ koos KM-ga. RagnSellsil Nõmmel ja Haaberstis palju soodsamad hinnad. Need küll 2011 ja 2012 kinnitatud hinnad seal aga võrreldavad meie praeguste Adelani hindadega.

Kõige odavam hind ei taga alati RH võitu, arvesse võetakse palju asju. Kui hakatakse kahtlema liiga odava hinna osas, võidakse valida ka veidi kallim pakkumine.

Üks huvitav punkt
§ 9. Korraldatud jäätmeveoga liitumine.(1) Maardu linna haldusterritooriumil loetakse korraldatud jäätmeveoga liitunuks kõik korraldatud jäätmeveo piirkonda arvatud olmejäätmete valdajad jäätmeseaduse § 69 lõike 1 alusel. Korraldatud jäätmeveoga liitunud jäätmevaldajal ei ole lubatud anda korraldatud jäätmeveoga hõlmatud jäätmeid üle vedajale, kes ei ole tema piirkonnas korraldatud jäätmeveo teenuse osutaja.

Ehk siis oma olmeprügi me näiteks ise prügimäele vedada ei tohi. Ka Elektrijaama jäätmeplokki prügi müüa ei tohi.

21

(99 vastuseid, postitatud Muuga)

Huvitav, kas lepingu sõlmimiseks peame uue teenuse pakkujaga ise ühendust võtma? Millal on tühjendamise päevad?

Hinnatõus on jah märkimisväärne.

22

(10 vastuseid, postitatud Muuga)

Meie kodu juures on haisu harva või kui on, on kergemal kujul. Kui aga liigun Ploomipuu kaudu Altmetsa poole, siis ploomipuu lõpus algab vahest juba päris vänge hais. Eile liikusin Pärnamäelt Muuga poole 21:00 ja oli juba autos tunda kerget masuudi haisu Muuga ringi alguses.

Raudtee osas on müra koguaeg olnud ja päris vaikuses elada oleks ka rumal lootus. Aega ajalt aga on värin üsna suur, ilmselt on last raskem ja see annab kohe hästi tunda hoones sees (raudteest ca. 160m kaugusel). See nagu paratamatus.

Häiris aga väga tugevalt, kui sadama laiendust ehitati ja vaiade maasse tagumine toimus ööpäeva ringselt.Vahest tundus, et mahukam töö algaski just alates 22:00.

23

(118 vastuseid, postitatud Muuga)

yy wrote:

Vähe sellest et liitumiseks tuleb läbida igavene kadalipp läheb teenus ka oluliselt kallimaks. Kui enne maksin 10m3 vee äravedamise eest 25euri siis nüüd peale liitumist pean välja käima 35,50euri.
Ja loomulikult on see hind kõige kallim hind kui võrrelda teisi piirkondi kuhu tallinna vee karvane käsi ulatub.
Huvitav millega seda TV seletav?

Kus kohast sa selle 35,50€ hinna võtsid?
Heitvee ärajuhtimine ja puhastamine (m3) 1,91€ koos KM-ga.
Lisaks Ühisveevärgist võetud vesi (m3) 1,48€.
Kokku 3,39€/m3.

24

(118 vastuseid, postitatud Muuga)

Seega kanali paigaldamiseks kaeveluba ei ole tarvis?
Raido, ega ei ole õnnestunud seda tänavavalgustuse plaani sisse skanneerida?

25

(118 vastuseid, postitatud Muuga)

Mul liitumislepingu peal kirjas, et kooskõlastus kehtib 1 aasta. Selle aja jooksul pean siis torud maha panema ja teenuse lepingu sõlmitud saama.