1

(9 vastuseid, postitatud Muuga)

Jah, võiks küll nad kirjutada Maardusse aga aasta pärast hakkavad riburadapidi minu lapsed keskkooli minema. Küllap seal on ka tähtis Tallinna kooli puhul sissekirjutus? Ma ei ole sellega eriti kursis veel. Muid tõkkeid nagu pole küll sissekirjutuse vahetamiseks.

Omavalitsus maksab koolikoha eest... see oli küll mitmeid aastaid tagasi aga kui minu lapsed lasteaias käisid, siis olevat olnud Maardu ainus omavalitsus Eestis, kes keeldus maksmast nn pearaha Tallinna lasteaias käiva Maardu sissekirjutusega lapse eest. Seda kontrolliti tollal iga aasta. Aga ehk on nüüd asjad paremaks läinud:)

2

(9 vastuseid, postitatud Muuga)

Minu lastel on jah kooli (ja oli varem lasteaia) pärast Tallinna sissekirjutus.

3

(9 vastuseid, postitatud Muuga)

Minu 2 suuremat käivad kesklinnas Kadrioru Saksa Gümnaasiumis, hommikul autoga viime (kool jääb täpselt kodu-töö teele) ning ise lähevad päeval koju. Seal koolis siis rõhk saksa keelel. KSG-s käib päris palju muugakaid.

Noorem laps läks Pirita kooli ja nii laps kui meie väga rahul sellega. Esimesest päevast läheb-tuleb bussiga ning eks ta lähemal asuv kool ole. Heameelega oleks kõik lapsed Piritale pannud, aga neil aastatel oli nii palju lapsi kooli minemas, et ei antud absoluutselt lootust ka sisse saada.

4

(17 vastuseid, postitatud Varia)

Kas Muugal mõnda pottseppa ka on?

5

(1 vastuseid, postitatud Muuga)

Hea sõber, aita leida heale kassile hea kodu! Umbes kuu aega tagasi hakkas Muugal tänava äärses kraavis haledalt kräunuma ja lastel järel käima kass, kelle nad siis "olid sunnitud" koju tooma. Katsed leida kassi omanikku ei ole andnud tulemust.

Kõuts on puhas ja kasutab kenasti  liivakasti. On vaikne ja rahulik, õue ei trügi, inimesi ei terroriseeri. Meeldib, kui teda silitatakse, aga süles on vaid siis, kui ise seda tahab.

Kuna õue viies käitus tegelane, nagu näeks esimest korda elus muru, kaldume arvama, et tegu on toas üles kasvanud kassiga. Kuna ma ei usu, et üks tubane kass eksib kraavi ära ja keegi tema vastu huvi ei tunne, jääb üle vaid arvata, et kellelgi on siiber saanud ja "vana sõber" on lihtsalt autouksest välja visatud.

Kahjuks ei saa/taha seda looma endale jätta (elamises on juba 5 lemmiklooma ja lisaks on vähemalt ühel tihti külas käival sugulasel "kassiallergia") aga ei ole südant ilmselgelt eluaeg toas kasvanud kassi visata tagasi sinna kraavi, kust lapsed ta leidsid.
Tel 5286621 või 5102748
Kaasa anname väheke kaasavara: jalutustraksid, liivakast, natuke kassiliiva ja krõbinaid.

http://images46.fotki.com/v274/photos/2/1108352/12282605/kass2-vi.jpg

10.7 leidsid lapsed Muugalt NZ Marketi lähedalt kraavist kräunuva kassi, kes ilmselgelt oli (kassi)ahastuses. Kass tuli lastega kaasa ning keeldus üksi kraavi jäämast. Kass on väga ilus, hooldatud, sõbralik ning nähtavasti tegu toakassiga, sest toas tunneb end kui paradiisis. Äkki keegi teab kedagi, kellel on (toa)kass kaduma läinud Muugalt. Panime fotoga kuulutused üles ka Muugale 3 poe teadetetahvlitele. Telefon 5286621
http://images55.fotki.com/v1617/photos/2/1108352/12233733/kass-vi.jpg

7

(6 vastuseid, postitatud Muuga)

Minu kõik 3 last käisid Priisle Lasteaias (nimest olenemata asub see Kärberi tänaval). Tegelikult käis vanem laps seal juba enne Muugale kolimist aga nii ilusti jäi see lasteaed kodu-töö tee peale nii et ideaalne. Lasteaiaga rahul, see on eesti lasteaed ikka ning lapsi võetakse alates 1-aastasest sinna.
http://www.priisle.edu.ee/

OK, seda pean küll ütlema, et Maardu keeldus nn peatasu maksmast nii et nii mina kui lapsed oleme seetõttu Tallinna sissekirjutusega olnud kogu aeg. Maardu sissekirjutusega vähemalt siis ei saanud seal lasteaias käia. Viimane laps lõpetas selle lasteaia 2a tagasi ja ma ei tea kuidas praegune seis on.

8

(118 vastuseid, postitatud Muuga)

Kas kogu selle kanaliga liitumise jaoks on vaja ka maja dokumentatsiooni jm projekte? Nimelt meil kogu majaga seonduv kaust kadunud, peab hakkama neid asju arhiivist taga ajama. Kas need Watercomi omad võtavad ise kõik vajalikud dokumendid arhiivist või küsivad maja omaniku käest?

9

(49 vastuseid, postitatud Muuga)

Mu 12a laps oleks äärepealt uuel Altmetsa kergliiklusteel Tõlviku tn ristumiskohas auto alla jäänud. Õnneks ma just enne olin lapsele sõnad peale lugenud, et ta veenduks et autojuht näeb teda ja laps pani pidurid blokki rattal nii et auto ja ratas olid rattaidpidi koos. Autojuht ei kihutanud aga hakkas uuesti kiirendama, et pööret teha kuid ei vaadanud paremale poole üldse kust meie ratastega tulime. Autojuht vabandas ja kõike aga tänu sellele olen ka ise nüüd ettevaatlikum, sest paljudes väljasõitudes on paks võsa mõlemal pool. Jalgrattureid ei näe tõesti enne kui autonina on juba kergliiklusteel.

10

(2 vastuseid, postitatud Ärifoorum)

Mina viisin eelmine suvi oma vana ainult haledalt kähiseva muruniiduki ta juurde. Tagasi tuli täies elujõus niiduk, mis töötab superhästi. Ainult kiidusõnad!

11

(1 vastuseid, postitatud Muuga)

Ohh, mul on kuurialune igasugu puidusodi täis - enamasti puit-ehitusjäätmed, kännud ja õunapuu oksad. Endal järelkäru pole, sain aru et saaks järelkäru? Me veaks need 22.06 siis aia ette valmis. Eks ma helistan siis.

12

(17 vastuseid, postitatud Muuga)

kadri wrote:

Veidi on hirm ka kooli pärast - kas seoses uue korraga enam mingit võimalust ei ole Pirita kooli saada lastel? Teab keegi, kellel lapsed sel sügisel Muugalt Piritale kooli said?

Mu laps sai nüüd sügisel Pirita kooli sisse aga tõsi... meil on Tallinna sissekirjutus. Seda just kooli tõttu.

13

(17 vastuseid, postitatud Muuga)

Huvi on. Kui oleks normaalne arst siis koliks kogu perega üle.
Hetkel kogu pere (5 inimest) Pirita Perearstikeskuse hingekirjas.

Rahul, aga külastame arsti väga harva. Kui aga oleks lähemal perearst, kes võtaks mõni päev ka õhtupoole vastu, siis oleks huvi ehk suurem.
Hetkel lihtsalt iga väikese asja pärast ei viitsi Piritale minna. Näiteks kui vaja lapsega minna, siis tuleb töö ajal sõita Muugale, võtta laps peale, sõita Piritale, siis jälle laps koju viia (haiget last bussi ei aja) ja linna tagasi kihutada.  Kui autot ei oleks, siis ma ei tea mis saaks...

14

(14 vastuseid, postitatud Muuga)

marius wrote:

Selle järgi on asfalt kattega tee kruusatee suhtes peatee.https://www.riigiteataja.ee/akt/117032011021

Autokoolis nii jah õpetatakse ka. Viljapuu on ju asfaltkattega tee? Enamik temaga ristuvaid väikseid teid on kruusateed ehk Viljapuus sõitval on peatee.

Nüüd teetööde käigus on tõesti osad kruusateed saanud mingi asfaldiseguse katte ja vastupidi.