1

(118 vastuseid, postitatud Ehitus)

Ma arvan et nad saavad asja ka Maardust kätte aga... asja idee on sellest, et kaevamine ei tuleks puuriida alla ootamatult.

2

(118 vastuseid, postitatud Ehitus)

Kest teab Uus Muuga 30 omaniku kontakte see hüüdku! Asjaga kiire! Samas väikeseks hoiatuseks neile kel elu väljaspool aeda aktiivne.

Uus-Muuga pst 30 kinnistu liitumispunktid (vesi, kanal) tulevad väljaspoole kinnistu piire
ladustatud betoonplokkide virna alla. Liitumispunkti asukoha muutus on komplitseeritud, sest peatrassi kaevu I-KK101-10
suubub ka Soosalu tänav. Uus liitumiskoht eeldab uue kaevu või pimeühenduse tegemist.

3

(24 vastuseid, postitatud Muuga)

see kaart http://www.vangla.ee/50482 kui kollasele nupule vajutada annab kenasti seletuse, mis tundub mõistlik. Ikkagi huvitav, et seda pisiasja üldse ei mainita ka riigipoolsetes vastuväidetes.

4

(24 vastuseid, postitatud Muuga)

Kõrgliiga mäng kindlasti aga lihtsalt huvitav, et isegi ajakirjanikud ei ole märganud, et mõlemad pooled on ära unusatnud aedlinna paiknemise terminali kõrval. Ärimele võib selle "unustamise"  andeks anda aga et just. min. ei ole muugakaid kismasse kiskunud teeb ärevaks. Me oleme unustatud!!!!

5

(24 vastuseid, postitatud Muuga)

Selle vaidluse juures on halenaljaks see, et vaidlevad riik ja VOPAK. Räägitakse ärihuvidest ja vangide õigustest. Ohust transiidile ja ohust vangide tevisele. Mitte kordagi kusagil ei mainita, et kogu selle tralli ja palahvatsuohtliku toru ja haisavate tünnide kõrval on üks väike aedlinn, kus elavad inimesed ja et see linnake oli seal enne, kui must kuld voolama hakkas. Ja huvitav, et seda väikest tõsiasja ei maini ka riik.

6

(24 vastuseid, postitatud Muuga)

See on üks lahtiseletamata vaidlus, mille tagamaadest teame me vähe. Kui teema päevakorras oli mainiti, et terminali lähedale ei tohi ehitada vangalt kuna vangid põlevad ära, muugalastest, kui väheväätuslikest kodanikest ei mainitud ridagi. Nüüd on vangid vähemalt päästetud. Õnnetuse korral peame oma mittesüttimise eest ise hoolt kandma. "Pane end põlema" peaks muugalaste keelekasutuses olema hoopis teise varjundiga.

7

(118 vastuseid, postitatud Ehitus)

Elamine ongi kallis, suremine pidi olema lausa luksus:).
Aga ma natukene imestasin ka, et koosolekule, kus selgitati meie eesootava kahe aasta rahakoti tuuletõmbe tekke põhjusi oli kohal 16 huvilist.
Asi on tegelikuses hoopis lihtsam. Kui maja ehitati siis anti allkiri, kus oldi nõus, et kui kanal tuleb siis liitud.
Kuna tol ajal oli see kosmos siis vaevalt keegi endale küsimuse esitas kui palju see allkiri tulevikus maksma hakkab.
Üks mida rõhutati oli see, et kui kord on veega liitutud siis selle eest teist korda seaduse järgi raha küsida ei tohi. Mis saab enda solgitoru otsa sättimisega seda ei tea.
On fakt, et Muuga piirkonna omaosalus selles projektis on ca 74 milj. kui arvestada, et on ca 3500 kinnistut siis suures piiris hakkab liitumine maksma 21ooo krooni ehk 1300 eur i. Kusagilt see raha peab tulema. Kohaliku omavalituse tuluks on ju ainult maksud. Tänane arutelu objekt on, et kas see liitumine sulatatakse tariifi sisse või küsitakse kohe alguses ära. Kui kohe alguses on väljaminek suurem muidu maksad seda saja krooni kaupa 25 aastat.
Aga arutasime ka teemat, et kui muugalased suudaks kokku leppida siis projektide tegemise ja väljaehitamise tarbeks võiks kuulutada ka mingit tüüpi ühishanke välja, saaks mahu pealt parema hinna.

8

(118 vastuseid, postitatud Ehitus)

Kanaliga liitumine on vastavalt sellele, mis on kirjas projekteerimistingimustest. Mäletan, et kui meie oma amja ehitasime oli seal klausel, et kui kanal tuleb siis tuleb liituda.(ma ei mäleta täpset sõnastust aga kuidagi nii oli see öeldud). Sel ajal tundus see aeg kaugel olema.
Kanalisatsioon tuleb kõigile ja mõõtmine käib nagu tavaliselt, veemõõtja järgi. Niipalju kui siise tuleb läheb ju suurelt osalt ka välja. Selle kastmisvee teemal peatusime ka ja selles osas oli teemaks et rakendame Nõmme ja mõne muu aiarajooni kogemust, kus mast välja mineva kraani ees on ka mõõtja.
Tariifidest ei tea veel midagi. Kas tuleb hinnatõus või mitte see selgub ikkagi alles siis kui tariifid teada on.
Oleks hea kui keegi veeühistutest osakaks siin teema lahti rääkida.

9

(118 vastuseid, postitatud Ehitus)

Ehitajad ütlesid, et kui oli asfaltkattega tee siis taastatakse asfaltee, kui oli freesasfaltiga tee siis taastatakse freesasfalt. Hea oli see, et sellist teeklassi nagu muld-savi- telliskivipuru-puutuhakattega teed enam ei eksisteeri ja seeag kes elavd muldteeajastus saavad ikka püssi tee. Põlise tee ehitajana arvan, et Muuga teede põhiprobleem on see, et vesi on tee peal ja ei saa joosta ära mööda kraave sest seal on kellegi peenar, aed või kuusehekk (mis kõik on ilus aga vesi ikka läbi muldkehga ei voola).
Aga sadeveekraavide avamine ja vastavusseviimine projektiga on veel ees. See tähendab, et sissesõiduteede truupide kõrgust ja läbilaskevõimet(toru jämedust) ja vastavust projektidele hakatakse kontrollima. Ees ootavd suured muutused! Päästke end kes saab!

10

(118 vastuseid, postitatud Ehitus)

Aga sõbrad!
Üsna pea saame me  kätte kogu ehituse projekti elektrooniliselt, mille me ka siia üles riputame. Selles dokumendis on minu arust kaks tähtsat punkti. Üks on see milliseks hinnati teed enne üleskaevamist ( sellisena see ka taastatakse) ja teine on see, millised puud, põõsad, peenrad kevadet ei näe:( .
Trass tõmmatakse sirgena ja aiatagune loodus saab selle projekti elluviimisel kõvasti harvendada. Suured puud, hekid jms. kaasa arvatud. Ootan dokumenti ärevusega, et kas majaesine suur kask on surmale määratud või pääseb.
Võimalus on endal finantseerida trassi nö. ümber puu minekut ka.

11

(118 vastuseid, postitatud Ehitus)

Muuga vee ja kanali ehituse maht on sedavõrd suur, et allhankijaid on tosin ja rohkemgi. Iga objekti juures, mida ehitama hakatakse peab olema just selle jupi ehitaja kontakt (märgil või plakatil) ja sealt saab kõige otsemat infot. Firma kes Paluülasel kaevab ja tassib ei pruugi Pirnipuu asjadest midagi teada. Kõiki tänava elanikke teavitatakse kirjalikul. Seda ehitajad lubasid.

Palju õnne!

13

(118 vastuseid, postitatud Ehitus)

Esitasin sellised küsimused ...

Mis saab olema liitumistasu vee ja kanalistasiooni puhul?
Mis saab olema liitusmistasu ainult kanalisatsiooni puhul?
Mis saab läbikaveatud teedest ja tänavatest, kas need taastatakse endisesse olukorda või näeb projekt ette mingit tüüpi uuendusi?
Kas projekti käigus taastatkase ja rekonstrueeritakse ka sadeveekraavid juhul, kui nendest üle või ümber minnakase?
Milla ja kus lüüakse kopp maasse ja mis on esimene tänav, kus kanaliseerimine algab?

Sain sellise vastuse...

Vastuseks Jüri Peetson kirjale
LEPING Muuga kanalisatsiooni ja osaliselt ka vee ehitamiseks sõlmiti kaheks aastaks = seega objekt saab valmis 2012 mitte 2011.
Teistele küsimustele saab vastata lähima kuu aja jooksul.
Lugupidamisega
Jüri Pihlak
6060721

kuuleme siis õige pea.

P.S panin aastaarvuga puusse:))

14

(118 vastuseid, postitatud Ehitus)

Kas eesti keeles tähendab see START!?

15

(118 vastuseid, postitatud Ehitus)

Ma mõjun, kui rikkis krammofon aga. Riigihange Muuga kanaliseerimiseks kuulutatakse välja alles mai 2010. Ja kui suuremaid tagasilööke (vaidlustamised, kohtuskäik, maavärin, terminaliplahvatus) ei ole siis lüüakse kopp maasse septembris.

16

(2 vastuseid, postitatud Muuga)

Läbipaistvuse poolt aga selle vaidluse taga tundub olevat midagi enamat.

Tsitaat artiklist: Kannike, Udu ja veel kolm sealtkandi meest pöördusid märtsis kohtusse...Ette rutates võib öelda, et kaks kaebajat on seotud konkureeriva äriga.

EE vastus on ju ka olemas:
http://www.greengate.ee/?page=4&id=20870

17

(24 vastuseid, postitatud Muuga)

Lehes kirjutati, et Urmas Sisask on valmis Tuhala kaevanduse mitte tekkimise eest tapma.  Ma ei ole veel selle imelise kaevu säilimise eest oma häält andnud aga mõtlen sellele. Tahaks samas ka , et teed saaksid paremad ja majad kerkiksid ja selleks on vaja kaevata.
Aga kui Muugal laieneb terminal, laieneb vangla, kas me teame kõiki ohte, kas me teame sellest asjast kõike ja kas kõike seda teades peaks maja sel aastal uuesti värvima? Ja kas keegi teab heliloojat, kes oleks valmis, juhul kui see kõik meie ümbrust ja turvalisust ja elu ja olu muudaks halvemaks, end Muuga parema tuleviku eest tapma? Samas tahaks töökohti ja raha linna kassasse....