51

(10 vastuseid, postitatud Ärifoorum)

Kelly wrote:

meil hetkel telsetis 5mb pakett : reaalselt hetkel alla 4,7 ja üles 0,5 ja maksame 22.-
Kes Meelis sellise hinnaga 4g-d sulle pakub ?

Ei ole ma kusagil maininud, et ma 4G'd kasutan smile
Hetkel pole veel vajadust olnud üle minna. 4G hinnad algavad 16€'st ja hetkel pakub minu teada ainult EMT. Mina saan oma 5,99€ 3G'ga igapäevased tööd ja muu tehtud, seega hetkel pole vajadust olnud 4G järele. 4G hinnad ja reaalsed testitud Muuga kiirused tõin lihtsalt võrdluseks.

Obi Van Kenobi wrote:

Mina ei igatse mingit teenindust, juba aastaid Telset, internet ja telefon on stabiilselt olemas, arved saadetakse e-kirjaga. Kui mõni harv kord internet kadunud, olen helistanud.


Ma seda saagi ei taha uuesti käima tõmmata, minu jaoks unustatud teema. Kuskilt foorumi sügavusest ehk leiab mõningaid episoode. Ütleme siis nii, et kui sa ei igatse klienditeenindust, siis sul kõik toimib ja on ok. Kui jamad algavad, siis ... smile

52

(10 vastuseid, postitatud Ärifoorum)

Telsetist sai juba mitu aastat tagasi loobutud, kuna mingisugunegi klienditeeninduse tase puudus.

Viimased 2 aastat oleme olnud mobiilse interneti peal. Vahepeal kui kasutajate arv hüppeliselt kasvas oli probleeme stabiilse kiirusega.
Praegu pole midagi halba öelda. Hind koos km'ga 5,99 down 1,5MB (reaalselt 1 - 2,2 MB) up 0,4 (reaalselt 0,1 - 1,5MB). Olles suhelnud otse mobiilse neti pakkuja tehnika poolega, siis tean ka seda et Teletorni ümbrus on mobiilse neti arendamisel prioriteet nr 1 Eestis. Lahe! smile
Lisaks saan vajadusel telefonist (mobiilne internet) wifi tekitada lisatasuta, down 6 MB (reaalselt 3-3,6MB) ja up reaalselt 1,5 - 3,6 M.
Arvestades, et Telset oli Muugal up kiirusega 0,7MB ja hinnaga ca 30+€, siis ma ei kujuta ette mis peaks juhtuma, et ma seda kasutama hakkaks smile Poole väiksema rahaga saab juba 4G ühendusega reaalsed kiirused down 50-60 MB ja up 30-40 MB. Seega kes vähegi teenuseid kvaliteedi/hinna suhtega mõõdab, selle jaoks on Telset silmapiirilt kadunud.
Kui leiutatakse midagi veel uuemat ja kiiremat ja odavamat, siis võtaks heameelega vastu smile Praegu olen rahul 5,99€ eest 1,5 alla ja 0,4 up, kuigi iga kell saan telefonist lisatasuta sheerida wifi veel paremate näitajatega tongue

53

(17 vastuseid, postitatud Varia)

Tere, mina olen Meelis - moodsad raamatupidamisteenused smile

54

(2 vastuseid, postitatud Muuga)

Keskkonnamõju hindamise aruanne:

https://maardu.kovtp.ee/et/c/document_l … pId=723608

Minul oli majas veesurvega probleem viimasel ajal, pöördusin järelevalve poole ja sealt soovitatid veefilter majas ära vahetada. Kui muidu olen seda teinud aasta jooksul vähemalt kaks korda, siis praeguseid töid vee ja kanaliga (k.a avariid) arvestades tuleb vist tihedamini seda teha. Igaljuhul panin uue filtri ja veesurve on endine. Kui kellegil on sarnane probleem, siis ehk on kasuks see teadmine.

Taavi wrote:

Mari, ma arvan, et ka sina ei ole mitte Tallinna Veega, vaid Maardu Veega liitunud?

Maardu ja Tallinna Vee vahele võib jämedalt öeldes võrdusmärgi panna ju smile

Mäletan kuskilt koosolekult 2010 oktoobris, kus öeldi, et kaks korda liitumistasu ühe asja eest võtta on seadustega vastuolus ja seda ei juhtu. Aga eks elu näitab. Ehk sügisel tuleb uudiseid, ma ise niikaua võtan rahulikult ja soovitan pigem Tallinna Vee aktsiaid uudistada smile

57

(3 vastuseid, postitatud Ärifoorum)

mari wrote:
Tarmo wrote:

http://www.sportsdirect.com võin öelda et on tuttavad tellinud ja sai ka ise tellitud, seega koht on ok.

Kui ruttu tellimus kohale jõudis? Ise tegin täna tellimuse, ratta jätsin seekord tellimata, sest kuna plika alles meeter pikk, siis eelduslikult jääb 14tolline veel suureks.

Sellest tulevnevalt küsimus: ega kellelgi 12tollist kevad-suveks-sügiseks laenata pole..., sest teine plika kasvab peale.

ja kui miskit leian, jääb üle ca 10tolline nö Rimis müüdav


Neil eelmine hooaeg oli 35£'ga korralik 12" ratas olemas ehk tuleb see kevad ka.
Tellimus peaks saabuma nädala jooksul.

58

(3 vastuseid, postitatud Ärifoorum)

mari wrote:

Ostan 14tollise jalgratta tüdrukule et ehk siis kellelgi pakkuda inimliku summa eest muidugi.

Või oskab keegi kommenteerida sportsdirectis müüdavaid rattaid- Sabre nimelised: http://www.sportsdirect.com/sabre-glam- … nch-934054

Lisaks, kui keegi pakkumist ei tee, siis plaan ikkagi sportsdirectist tellida, kui kellelgi seal müüdava kauba vastu huvi, saab tellimuse teha nt koos:)


Meil oli 2011 kevadel plaan ka SD'st poisile uus ratas osta aga otsustasime, et vara veel. Liiga suur.
Igaljuhul minu sõber ostis sealt oma poisile ratta minu soovitusel ja on siiani rahul. Oluliselt kvaliteetsem, kui meie kaubanduskeskustes olevad odavamad rattad.
Meil on plaanis selle aasta kevadel-suvel siiski poisile uus ratas osta. Praegu kohe veel huvi pole.

Nõmme tee on suhteliselt levinud, Haabneemeski on olemas.

60

(102 vastuseid, postitatud Muuga)

marius wrote:

Meelis, mis ruuterit sa kasutad?

Sama mis Martinil, Huawei B260a.
Kui ma nüüd ei eksi, siis on see ruuter edukalt teeninud 2,5 aastat.

61

(102 vastuseid, postitatud Muuga)

marius wrote:

Kas keegi kasutab 3G ruuterit ? Sellist millega on võimalik majas wifit tekitada ja kus SIM-kaart sisse käib? Kas töötavad korralikult või vajavad vahest ka restarte?

Mina kasutan, pulka pole proovinudki. Restarte olen teinud ainult siis, kui võrgu ülekoormused olid ja klienditeenindaja soovitas ruuteri restardist kuni prääksuga kükkideni asju teha. Viimane kord oli probleeme vist sügisel (septembris vist) ja siis sai ka viimane restart tehtud.

62

(102 vastuseid, postitatud Muuga)

Mina sain juba teada miks EMT "käsi laiutas" smile Nüüd pakuti 4G'd, kui maksaks liitumistasu (sümboolne oli aga täpselt ei mäleta), siis saaks tasuta nende seadmetega testida ka. Kõige odavam pakett on ca 16€ koos km'ga. Up  piiratud 2 MB, down 8 MB. "Piiramata piiratud" limiit on 30GB, seda pole meie majas suudetud veel ületada (filme ei tõmba, aegajalt Linuxi kraami ja muidugi lapsel on 24/7 youtube, lisaks siis töö käib üle neti, faili majandus on ka pilves koos piltidega). Kahe aastase seotud lepinguga oli ruuter vist 29€, muidu praegu veel ca 200€. Telseti 17€ aeglasem ühendus tundub kui eelmisest sajandist, nüüdseks on minu jaoks Telset kaardilt kadunud ka tongue

Teist kanalit pidi sain teada ka seda, et EMT prioriteet Muugal, Mähel jm ümber Teletorni (piirkonnad kus puudub arvestatav kaabel-internet) ongi 4G leviala, mida ei pidavat olema võimalik ülekoormata. 3G's maha ei kanta aga proovitakse mobiilseinterneti sõpru 4G peale meelitada. Seepärast ka neil need soodsamad paketid tekkisid.

Kuna hetkel ei saa 3G kiiruse üle nuriseda, siis ei ole veel kiirustanud proovima (kardan, et hakkab meeldima ja siis raske loobuda:) ). Usun, et 4G hinnad langevad veelgi. Kui keegi on juba 4G'd Muugal proovinud võiks kogemusi jagada. Reaalsed piiramata 4G ühendusel pidid olema ca down 50 MB ja up 20 MB (Eestis max 100MB aga see pole reaalne).

63

(102 vastuseid, postitatud Muuga)

martin wrote:

Eile helistas mulle Elisa: 2012 paigaldavad Altmetsa teele uue tugijaama. Täpset aega öelda ei osanud, aga asi seegi.  cool

Elisa sai jah eelmise aasta lõpus juba ehitusloa. Ma ise ei tahtnud reklaamida ehk siis oleks Elisal väiksem ülekoormus kui konkurentidel wink
EMT praegu alla 4G ei pidanud pingutama ja Muuga poole laiutatakse lihtsalt käsi (pole kuhugi masti panna jne). Eks mobiilse interneti areng on kõigi kolme operaatori jaoks vist üllatusena tulnud.

64

(118 vastuseid, postitatud Ehitus)

hevimees wrote:

Nagu võluväel on eile  truubitoru lahti tehtud,praht ja liivahunnikud kadunud ,kildu ka laotatud.
Jõuluaeg ilmselt ongi imedeaeg.Saavad ka elementaarsed toimingud teoks. smile

Endal oli samalaadne probleem aga kui telefonis sai objektijuhi number valitud, siis enne kõne algust läks aia taga töö lahti smile Vot see on tase smile
Eile kukkusid osadel objektidel tähtajad, eks seetõttu ka korrastati neid. Loomulikult on nüüd muruplatside asemel liivaväljad aga ehk võetakse sellegagi midagi ette.

65

(14 vastuseid, postitatud Muuga)

Muugal vast nii tihe liiklus ei ole, et hakkama ei saa smile Enne asfalti on valdavalt õnneks

martin wrote:

Gaas või misiganes külmrelv tekitab võltsturvatunde. Tavalisel inimesel ei ole vastavaid reaktsioone ega psüühikat operatiivselt ründava koera vastu tegutsemaks. Lisame siia tuulevõimaluse, siis muutub see millisekundi pikkuse ajaakna ajastamine võimatuks missiooniks.

Minule õpetas kunagi üks koerakasvataja, et kui koer ründab, siis tuleb külma närvi hoida ja kui koer sinu peale hüppab. Rünnata koera kõri piirkonda, ideaalne on kui saad kõrist kinni aga piisab tugevast löögist. See vähemalt ehmatab koera ära. Mulle ta seda oma koera (doberman) peal demonstreeris ka, koera säästvalt. See nõuab muidugi väga head närvi aga kui olukord nõuab on inimesed enamaks võimelised kui nad ise arvavad. Kasuks tuleb, kui tead mida hädaolukorras on mõistlik teha ja koera eest ära jooksmine ju seda ei ole.

Dogdazer töötab ja internetist ostes leiad oluliselt soodsamalt ka. Mõeldud on see nö "koera peletajaks" ehk sa saad koerale luua ebameeldiva piirkonna (max 15m oli vist) ja ta ei taha lähemale tulla 99% juhtudel. On olemas programme ka nutitelefonidele aga nendele ei soovita küll lootma jääda aga proovida ju võib smile

67

(23 vastuseid, postitatud Muuga)

marius wrote:

Vaatasin avalikest dokumentidest, et oktoober 2011 on antud välja ehitusluba kergliiklustee rajamiseks Altmetsa tee servas lõigus Muuga tee – Kaalika tee.

http://www.maardu.ee/atp/?id=&t_id= … k_id=22631

Ehk võib siis seda lõiku ka loota, süües kasvab isu ja vajadus selle järele on suur.
Tean, et paljud projektid on hakanud seepärast kiiremini liikuma, kuna Euroopa rahadel on ka omad tähtajad. See räägib siis Muuga elanike kasuks hetkel.

68

(23 vastuseid, postitatud Muuga)

kaikai wrote:

Kegrliiklustee on super, ideaalne oleks kogu Muuga ring! Altmetsa teel käib ennast ohtu seades palju rahvast, ilmselt poe tõttu. Sealgi oleks vähemalt kõnnitee vajalik. Kas on keegi midagi rohkem kuulnud kiirtrammi ideest ja selle pikendusest Altmetsa tee äärt pidi Maarduni?

Mäletan, et Altmetsa tee äärde pii kergliiklustee olema täiesti planeeritud aga tähtaegadest ei juletud rääkida. Vaja kõigepealt pooleli olevad projektid lõpetada jne ... arusaadav.

Huvitavat lugemist leiab (Maardu arengukava):
http://www.maardu.ee/index.php?page=77&

Maardu liiklusskeem jm kasulik info:
http://www.maardu.ee/index.php?page=78&

Selge on, et kõik plaanid ei täitu homme aga hea, et vähemalt on mõeldud ja plaani võetud.

69

(5 vastuseid, postitatud Muuga)

Mina pole kellegi kodust üle sõitnud aga soovitaks hankida/laenata salvestava valvekaamera. Nii saab väga efektiivselt pahadele jälile.

kkk wrote:

Kuna jutt läks minu suunal isiklikuks, siis taustinfoks - mul on tõukoer ja täiesti suletud territooriumil ning sõbralik (liigagi).
MITTE ÜKSKI koeraomanik ega vähegi südamega inimene ei räägiks teise elusa magama panemisest. See on vähese harituse probleem ja kahetsusväärne.
On tõesti palju hulkuvaid koeri - aga selles on süüdi OMANIKUD, mitte koer. Olen samuti jooksmas käies koertega ja ka nende omanikega pidanud "väitlema".

Tuletaks siin meelde, et koer EI TOHI omapäi jooksmas käia, sellega rikutakse lausa seadust (vastutab muidugi koera omanik). Mina arvan, et see ei ole normaalne kui laps peab toas mängima kuna õues jooksevad koerad ringi! Kui kkk koer suletud territooriumil ja ei ründa lapsi on ju kõik ok, kkk suudab oma koera tegemiste eest vastutada. kkk ei suuda kahjuks vastutada teiste koerte eest kes jooksevad lahtiselt ringi.
Järgmine küsimus on, et kas koeraomanikul on lapsi ka? Mina teen oma lapse kaitsmiseks kõik! Hulkuva koera kohta ma seda öelda ei saa.

Kevadine ettevõtmine oli nii palju kasulik et mingi osa koeraomanike sai mõneks ajaks teada, et koer ei tohigi üksi jooksmas käia.

NB! Koeri ei vihka. Omakohut avalikult ei propageeri.

Sellest tuleb kindlasti politseid teavitada, jääb vähemalt märk maha. Kui politsei otsustab, et tegemist on "tõsise" asjaga, siis saab karistada kõige rohkem koer ise. Kui koer on inimest rünnanud, teeb ta seda uuesti ja kes teab kuidas lõppeb ... 

Meie perel oli ka probleem mõned hooajad tagasi, siis anti ka Maardu LV number, mis kuulus Guido Liisma'le (keskkonna spetsialist guido.liisma@maardu.ee)    6060724. Tema lubas hulkuvate koertega tegeleda, et võimalike rünnakuid ennetada.

NB! Hulkuvaid koerasid on kahjuks jälle päris palju, hooaeg.

72

(102 vastuseid, postitatud Muuga)

EMT 5€ interneti kiirused siis sellised praegu:

www.speedtest.net/result/1582019475.png


Tegin asja huvitavamaks, pingisin Soome serverit smile


Rootsi server ka:

http://www.speedtest.net/result/1582023730.png


Hoiame saladust ja EMT'le ei teata nii headest tulemustest wink

73

(23 vastuseid, postitatud Muuga)

Foxman wrote:

Ja ei saa muidugi mainimata jätta ka mina, et kergliiklustee Muuga tee äärde sai rajatud. Paluks suured tänud edastada vastutavatele. Huvitav, kuidas lahendati omandiküsimus, sest maa sealpool Muuga teed kuulub ju Viimsi vallale...

Kuna see kergliiklustee kuulub mingisugusesse suuremasse Harjumaa kergliiklusteede projekti käsikäes EL'ga, siis vast see oli kõige väiksem mure.

74

(102 vastuseid, postitatud Muuga)

Foxman wrote:

Vaadates ja võrreldes Radioneti hinnakirju Telseti omadega leian, et see oluliselt kallim kui Telset ju. Kui juurde panna asjaolu, et nett levib läbi õhu siis ei saa aru, miks keegi üldse seda eelistama peaks Telsetile. Võrdluseks siis, et Telseti 5Mbps nett maksab 22 EUR ja Radioneti 6Mbps 30 EUR-i ja kusjuures üleslaadimiskiirus on sama- pool Mbps. Kas tõesti on Telset oma suhtumisega nii ära pahandanud, et valitakse selle asemel kehvem ja kallim? Ma pole Telseti pooldaja siin ja liituks kindlasti mõne muu teenusepakkujaga kui see võimalik oleks kuid oluliselt kehvemat ja kallimat ma ju ikka ei võtaks...

Olen aastate jooksul täheldanud, et Telset tekitab allergiat smile Mina olin kaks aastat tagasi ükskõik millisele ja ükskõik millise kvaliteediga interneti eest ükskõik millist hinda maksma smile Nüüd on kaks aastat probleemivaba (ok, m-interneti kampaaniate ajal järsult kasvanud klientide hulga tõttu langes kiirus oluliselt kevadel ja sügisel) tööelu tänu mobiilsele internetile olnud ja maksan selle eest alal 5 €, kiirus reeglina 1 - 3,6 MB.
Radionet on vist ainukene ühendus mis jäigi proovimata, kuna öeldi et läbi puuokste ei levi stabiilselt (tundus mulle siis veider ja tundub siiani aga kuna nad nii ütlesid, siis jäigi proovimata).

75

(102 vastuseid, postitatud Muuga)

Udumees wrote:

Mul viimasel ajal Telseti ühendus pidevalt katkeb, nii iga 20-60 minuti tagant. Aitab ainult modemi taaskäivitus. Mitu kirja neile saadetud eelmine nädal, siiani vaikus.  Peab vist helistama.

Ega kelellgi teisel samasuguseid probleeme viiamasel ajal pole?

See kas sa sinna Telseti helistad või mitte, see ei muuda midagi smile Kutsu mõni iti-sõber külla ja las vaatab mis võib viga olla. Kui suudab vea leida (tõenäoliselt Telseti jama), siis võta Telsetiga alles ühendust ja ütle mis neil valesti või katki on. Vastasel korral öeldakse sulle lihtsalt, et sulle tundub, et internet katkeb vm ...