Foxman wrote:

See kõik on ju väga hea mõte kuid kahjuks meil minu teada selliseid seadusi pole. Trahvid on väikesed ja ka seda siis kui tõesti keegi viitsib tulla ja teha neid. Politseisse joosta ja kohe avaldus kirjutada- siis hakatakse asja "uurima". Selleks ajaks kui sa politseisse jõuad, on see koer ammu läinud. Kuidas tõestadada, kelle koer see oli?

See, et koer ei tohi lahtiselt joosta, on sätestatud Maardu linna koerte ja kasside pidamise eeskirjas. Selle rikkumise korral on kohtuväliseks menetlejaks lisaks politseile ka omavalitsus (ehk linna heakorrainspektor/väärteomenetleja), trahv on kuni 400€ - on see suur või väike, on igaühe oma arvamus.

Politsei jaoks see teema tõenäoliselt jah kõige kriitilisemate hulgas ei ole, omavalitsuse väärteomenetleja puhul on see ilmselt lihtsamalt räägitav prioriteetide seadmise küsimus. Näiteks Jõelähtme valla menetleja tegeleb sellega päris agaralt, eksabikaasa sai hommikul kell 6 ligi 10-aastast koera tühjal põllulapil pissitades täislaksu kirja, kuna mingi jobu kohalik tegi kusagilt kortermaja akendest pildi ja saatis vallavalitsusse.

Foxman wrote:

Kas ma peaksin siis hakkama iga kord kui hulkuvat koera näen kohe koerapüüdjale helistama? Või Maardu linnavalitsusse? Bõstrovile endale? Või Eesti Politseisse? Olen kindel, et mind saadetakse kõikides neis kohtades "pikalt".

Nii huvi pärast - KUI koerte magamapanek oleks sellises olukorras aktsepteeritav (kindluse mõttes: EI, MINU ARUST SEE EI OLE), siis kuidas Sa omaarust toimiks? Sisuliselt peaks ju samamoodi helistama kas varjupaika või mingile loomaarstile ja koera valvama seni kui see kohale tuleb. Või Sa mõtlesid-lootsid, et legaalne on kohapeal Chuck Norrise kombel koeral kael kahekorra keerata ja laip "teistele hoiatuseks" tänava äärde vedelema jätta?

vuss wrote:

Vähemasti hea teada, et Muugal ei ela mingid rotid ja vaesed nagu Viimsis ja me jõuame maksta ka vajadusel 200 eeku kant smile

Viimsis on 3,456€/kant + 5.75€/kuu "abonenttasu", muidu.

4

(102 vastuseid, postitatud Muuga)

marius wrote:

Mina sain kunagi nii aru, et see oma liini teisele operaatorile kasutada andmise keeldumine ei ole väga kerge. Näiteks lasnamäel on ühes majas palju teenusepakkujaid, liinid kuuluvad aga ainult ühele pakkujale.

Mul on ka selline mälestus, et kunagi, kui Elioni monopol seaduse abil likvideeriti, siis oli kõvasti juttu, et operaatorid on kohustatud oma infrat üksteisega jagama ja kasutaja saab lõppteenuse pakkujat vabalt valida.

Randveres, kus elurajoonis oli kõik kaabeldus tehtud, kuid tuli vedada oma aia tagant majja valguskaabel, küsis Elion minu mäletamist mööda selle eest suurusjärgus 7000 kr.Ja meetreid oli vähem kui 10m.

Ma olen aru saanud, et valguskaabli puhul on kaabel ise suht odav, jubekallid on pistikud ja nende otsastamine. Seega lühikese jupi puhul tulebki meetrihind kirves.

vuss wrote:

aga naaber vorbib iga aasta 20 ruutu putkat juurde.

Kas mitte nii ei old, et tohib olla maksimaalselt üks kõrvalhoone ja selle pindala maksimaalselt 20 m²?

Andre,

andre wrote:

Kui hoone on ehitatud ebaseaduslikult, siis tuleb see likvideerida.

siis tuleks vist pool Muugat maha lõhkuda smile Ma tegelen hetkel sellega, et oma üürimaja asemele ostuvarianti leida, ja absoluutselt 100% senileitutest on "ebaseaduslikud" olnud - ehk siis kasutusluba on endiselt mingile 25 m² suvilale, mis sinna krundi peale 70ndatel algselt ehitatud on. Ja kui enne masu hiilgeaegadel anti laenu kõigile, kes hingasid ja kõigele, mis heinakõrrest kõrgem on, siis tänapäeval ajavad pangad sellistes asjades näpuga päris hoolega järge.

Ja need pole mingid viiekordsed suure rõduga galeriid, täiesti tavalised majad. Lihtsalt teadmatusest, laiskusest või kurat teab millest ei ole inimesed iga oma liigutust Maardu LV-ga kooskõlastanud.

7

(118 vastuseid, postitatud Ehitus)

Ilmselt ikka vanamoodi. Sellel kinnisel meetodil on mõtet pikkade otsade jaoks, kusagil Muuga tänaval, kus iga 25m tagant tuleb niikuinii liitumispunkt teha, ei tasu see ilmselt ära.

8

(118 vastuseid, postitatud Ehitus)

marius wrote:

Saan aru et tasuta lõunaid ei ole aga häirib see kui peidetakse end varjatud tasude taha.Ma mõtlen sellega, et küsitakse näiteks suuremat riigilõivu, et pakkuda odavamat liitumistasu, a la sellises joones.

Riigilõivud on määratud valitsuse tasemel, seal pole Muugal/Maardul midagi kaasa rääkida. J Maardu lähenebki asjale just nii, et oma registris olevatele elanikele hüvitavad nad selle riigi poolt kooritava raha omavalitsuse eelarvest.

9

(118 vastuseid, postitatud Ehitus)

marius wrote:

Seda projekti ootan ka mina nüüd suure huviga, meil naabril suur kuusehekk mis loob privaatsuse sõidutee lähedal ja sellest oleks väga kahju.

Need sellised hekid on sageli istutatud väljaspoole aeda oma krundipiirist väljapoole linna maale teekaitsevööndisse. Seda öeldi koosolekul ka, et kuigi üldiselt näeb leping ette haljastuse taastamise tööde-eelsesse seisundisse, siis sellist seaduse järgi keelatud haljastust ehitajad kahjuks taastada ei saa.

10

(118 vastuseid, postitatud Ehitus)

Niipalju kui ilm lubab (kuni -15 kraadini, nagu ma aru sain), üritavad talvel ka teha jah.

Veel miskit sellel teemal

Foxman wrote:

Tunned asja?
Ok, nali naljaks. Ega see kokkuostja, kui selline tal eksisteerib ka kõike sodi ei taha mis ta pihta paneb. Need inimesed pole suured mõtlejad ja strateegid.

Natuke tunnen jah, on jupike elust ka vastavates struktuurides kodumaad teenitud.

Päevapoliitikast, makroökonoomikast ja lahendustest Aafrika näljahädadele nendega konstruktiivselt ei diskuteeri, aga oma väiksel ampluaal on need narkarid siiski paraku üsna professionaalsed - igapäevane praktika, mitte just Chuck Norrise füüsis, üsna kähku õpid valima, mida võtta ja mida jätta. Kui paar aastat tagasi mõneks ajaks alla 1000-kroonised vargused täiesti dekriminaliseeriti, oli ikka üsna muljetavaldav, mismoodi tüübid omale supermarketis põuetäie nodi suutsid kirurgi täpsusega kusagile 950-980 krooni kanti dimensioneerida.

Aga avaldus tuleks loomulikult kindlasti teha, selle vastu ma ei vaidle absoluutselt. Esiteks statistika, mille põhjal ikkagi pannakse prioriteete ja ressursse paika. Ja aegajalt siiski rekvireeritakse seda kraami suuremates kogustes kusagilt toiduahela ülemistest lülidest, siis on tunduvalt lihtsam, kui Sul on avaldus tehtud. Veel parem, kui seal elektroonika/jalgrataste/jms seerianumbrid ka kirjas on.

Foxman wrote:

Kellel veel midagi kadunud on ja pole seda politseile teada andnud siis ehk leitakse miskit tema elukohast või kus iganes urkas see vend pesitseb, võtke politseiga ühendust, lootus on ehk midagi kätte saada.

Elukohas (kui see üldse eksisteerib) sellistel tegelastel midagi väärtuslikku üldiselt ei vedele, kõik see kraam läheb neil üsna otsejoones kokkuostjatele, et järgmise süstla täitmist finantseerida.

Saan ma õigesti aru, et selle Investeriga saab kaubale nii, et teeme mingi grupitellimuse ja siis nad tulevad veavad need asjad mööda Muugat laiali?

Mul oleks 36tk 28x120x350 pruune terrassilaudu vaja tegelikult, mis siiani on kättevõtmise taga seisnud, kuna autol pole kärukonksu ja salongi neid 3,5-meetriseid latte ei lao. Rahaliselt siis nende letika järgi ca 3000 krooni.

15

(30 vastuseid, postitatud Ärifoorum)

Jupp aega ei jõudnud foorumi ligi, aga parem hilja kui mitte kunagi - käidud, kiidaks ja soovitaks teistelegi. smile