1

(2 vastuseid, postitatud Muuga)

Kuulduste järgi peaks see maja olema Muugale kandideeriva perearsti maja, kuhu peaks tulema ka tema praksis.

2

(99 vastuseid, postitatud Muuga)

Jääb mulje, nagu oleks ikka endine kommunistlik kord, mille alusel kõigilt küsitakse (peaaegu) võrdselt,  ehkki  sissetulekud  ja võimalused inimestel väga erinevad.
   Et  sellist  hinnatõusu vähegi leevendada , oleks  ettepanek Muuga Aedlinna Seltsile.
   Taotlege vähese prügi omajaile  prügikoti ära vedu kord kvartalis selle 4.80 eest või 140-liitrise konteineri tühjendamine kord kvartalis 4.56 eest.  Ma arvan, et  sellise hinnatõusuga võiks nõustuda,  sest  seda 150-liitrist prügikotti ei ole meie kunagi  28 päevaga täis saanud  ja  mille eest me peame siis nii palju maksma.
   Nagu Ragn Sels prügiveo graafikutest selgub, hakkab Muugal prügiveo auto jälle  kolistama laupäeviti. Mäletate, selle vastu ju võideldi mõned aastad tagasi.
   Kas siis  Muugakate soovid ei maksa tõesti enam mitte midagi ja Muuga Aedlinna Seltsi Juhatusest minnakse mööda kui tühjast tünnist, mis lükatakse teelt ?

3

(99 vastuseid, postitatud Muuga)

See hinnatõus on tõesti kummaline! Prügikoti teenus maksis ennem 1.06 € ja nüüd  4.80 €.
Hinnatõus seega 4,5-kordne.  Samas on imelik, et vahed nii väikesed, sest 240-liitrise konteineri tühjendamine 5.28 € ja 370-liitrise tühjendamine 5.52 €. Hinna vahe seega kõigest 0.72 €. Järjekordselt peavad vähese prügi tootjad kinni maksma suurema hulga prügi tootjate prügi.  Nii pole küll mingitki lootust, et suvila omanikud või üksikud inimesed prügiveo teenusega  liituks ja võib arvata, et prügikottide arv  tee  äärtes, kraavides , metsa äärtes ja bussipeatustes hakkab jälle kasvama. NB! Uue prügivedajaga tuleb sõlmida uus leping, automaatselt ei toimu mingit liitumist.
   Kahju! Kas tõesti ei saadud paremat pakkumist või ei osatud seda küsida, et arvestada Muuga eripära või mõeldakse, et muidu pole Muugakatel Teeme Ära Talgupäeval midagi teha. Talgupäeval osalevad ju ka ikka ühed ja samad inimesed.
Kui kaua siis tuleb teiste prügi korjamas käia?
   Mõelge, mida olete Teie teinud selleks, et teede ääred ja kraaviperved saaksid puhtamaks, et Muugal oleks parem elada!
   Kas need prügiveo hinnad kooskõlastati ka Muuga Aedlinna Seltsi juhatusega, kas Muugakatel oli võimalus kaasa rääkida  või ettepanekuid teha?

4

(118 vastuseid, postitatud Muuga)

yy wrote:
marius wrote:
yy wrote:

Vähe sellest et liitumiseks tuleb läbida igavene kadalipp läheb teenus ka oluliselt kallimaks. Kui enne maksin 10m3 vee äravedamise eest 25euri siis nüüd peale liitumist pean välja käima 35,50euri.
Ja loomulikult on see hind kõige kallim hind kui võrrelda teisi piirkondi kuhu tallinna vee karvane käsi ulatub.
Huvitav millega seda TV seletav?

Kus kohast sa selle 35,50€ hinna võtsid?
Heitvee ärajuhtimine ja puhastamine (m3) 1,91€ koos KM-ga.
Lisaks Ühisveevärgist võetud vesi (m3) 1,48€.
Kokku 3,39€/m3.

Ma lisasin sinna ka veel 1,60eur abonent tasu?
3,39x10+1,6=35,50eur

Selline oleks Sinu kulu tõepoolest kui tarbid 10m3 vett kuus ja saad vee TV -st ja kasutad ka kanalisatsiooni.

Tõenäoliselt maksid Sa ka varem vee eest  kellelegi,  arvesta ka seda!

Ainult kanalisatsiooni peale kuluks 1,91x 10 + 0,80 = 19,90 €
Seda sel juhul kui tarbid 10m3 vett kuus
NB!  Võrdleme ikka õigeid asju.

5

(49 vastuseid, postitatud Muuga)

Mida mõtlete  õueala all? Õueala peab olema tähistatud kõikidest suundadest liiklusmärkidega "õueala algus"  ja  õuealalt väljasõidud märgiga "õueala lõpp" ning sellel  on lubatud  sel juhul autodel  liigelda kiirusega  20 km/h.  Kui mõnelt õuealale sissesõidu kohalt on märgid kaduma läinud või kellegi poolt märk pahatahtlikult kõrvaldatud, oskavad autojuhid tavaliselt ikka öelda, et märki ju ei olnud ja kust nemad  teavad ,et nad õuealal on. Kui Muugal tahetaks teha õuealad jättes sellest välja Õunapuu tee, Altmetsa tee, Muuga tee, Kallavere tee, Ploomipuu tee, siis kaardi järgi lugedes tuleks  liiklusmärgid paigaldada umbes 100 le ristmikule.  Tean, et mõni aasta tagasi maksis ühe liiklusmärgi paigaldamine postiga umbes 1500 krooni, hetkel ei tea, kuid odavamaks pole see küll läinud. Ei usu samuti , et siis autojuhid  hakkaksid Muugal venima kiirusega 20 km / h . Arvan, et  õuealaks võiks teha  mõne tupiktänava, kus jõuaksid ise jälgida märkide olemasolu, kuid mitte tervet Muugat. Tänavad jäägu ikka autodele ja kergliiklusteed jalgratturitele ja jalakäijatele. Tänav ei ole laste mängimise koht ja kui seda lubad,  pead ka ise vastutama. 2 aastat tagasi sõitis ka minu autole umbes 6-7 aastane poisike jagrattaga nurga tagant tulles  peaaegu otsa. Õnneks olen liikluseeskirjadest lugupidav inimene,  juhi staaži ka üle 20 aasta ning jälgisin just paremakäe reeglit (olin peaaegu seisma jäänud ) ning  poisike pääses tõsise ehmatusega. Parema käe reegli kasutamise mõte liikluskorralduses ongi see, et võtta tihedate ristmikega piirkondades liikluskiirust alla. 
Ettepanek  oleks  selline, et ennem kui midagi konkreetselt soovima hakkate, tehke endale selgeks selle positiivsed ja negatiivsed küljed, nende soovide maksumus , kust selleks võiks tulla vahendid  ja vaadake kõike mitte ainult oma mätta otsast.  Võib olla, et tuleks soovida hoopis üks korralik laste mänguala näiteks kahe Viljapuu pst. vahelisele alale või  mujale?

6

(3 vastuseid, postitatud Ärifoorum)

Naabrile toodi ilus muld kalluri koorem 6 tonni  85 € . Tel. 53305051 

Udumees wrote:

Tere,

Oskab keegi öelda kus kohast saaks mõistliku hinnaga head turba- või kompostmulda. Tahaks nii umbes väikese auto koormatäie.

Ette tänades,

Martti

marius wrote:

Korraks peaaegu nägin seal lehel ka hindade võrdlust ja siis jooksis browser kinni ning nüüd seal enam seda pilti ega postitust ei ole.

Kas vaatasid ikka hindasid  füüsilistele isikutele?  Abonenttasu on füüsilistele isikutele iga kuu kohta, sõltumata tarbitud vee hulgast.

Seega hinnatõus  on:  vesi                 1,07- lt      1,23-le       m3    +k/m   (tõus 0,19 € ) 
                                  abonenttasu    0,64- lt      0,67-le    (kuus)  + k/m  (tõus 0,04 € )

8

(30 vastuseid, postitatud Ärifoorum)

Müüa kasutatud  muruniiduk  MTD  (bensiiniga )  lõikelaius 51 cm.  Korras. Hästi hoitud, õli alati õigel ajal vahetatud, ülearu pikaks kasvanud muru pole sellega kunagi niidetud.
Hind  50.-€  Tel. 5297885;  51972649

9

(8 vastuseid, postitatud Muuga)

Selleke wrote:

Mul tekkis siin ainult üks küsimus. Kas keegi on ka mingit politseiautot või patrulli meie kandis õhtuti liikumas näinud? Mina isiklikult ainult Altmetsa teel mehi põõsas kiirust mõõtmas, rohkem minu silm neid kohanud pole. Seda, et narkomaanid meil ringi liiguvad, on paljud rääkinud ja mulle tundub, et see on üks suur probleem.

Eile kell 16.20 nägin politseiautot Õunapuu pst.-l Õunapuu peatuse lähistel liikumas busside liikumisele vastas suunas.